Newsy

Analogowa reedycja „Master&M” bielskiej formacji Lizard

Barbara Różańska
Barbara Różańska
02.12.2019
29 listopada miała miejsce oficjalna premiera ekskluzywnego wznowienia albumu „Master&M” bielskiej formacji Lizard. Poza płytą CD, tytuł został wydany również na winylu oraz kasecie magnetofonowej.

„Master&M” to tytuł piątego i najpopularniejszego albumu bielskiego kwintetu inspirowanego dziełem Michaiła Bułhakowa. Choć nakład pierwszego wydania został już wyczerpany, to jednak niesłabnące zainteresowanie płytą zaowocowało pomysłem jej powtórnej edycji. I tak, 6 lat od premiery oryginalnej wersji, „Master&M” został zremasterowany, zremiksowany i na nowo wydany zarówno w formacie cyfrowym, jak i analogowym – na podwójnym czarnym winylu w wersji standardowej, na podwójnym czerwonym winylu w wersji limitowanej (nakład ograniczony do 100 egzemplarzy) oraz na kasecie magnetofonowej.

Jak podkreśla Damian Bydliński, lider zespołu: "W nowym wydaniu płyty partie klawiszowe stały się równoważne z tymi gitarowymi i fantastycznie się tego słucha. „Master&M” ma teraz więcej ambientowo-syntezatorowego charakteru, co mnie bardzo cieszy. Co jednak bardzo istotne (...) żaden nowy dźwięk na potrzeby nowej edycji nie został tu dograny."

„Master&M” Lizard

Lista utworów

A1 Chapter I

B1 Chapter II

B2 Chapter III

C1 Chapter IV

C2 Chapter V

D1 Woland's Great Ball part I (Chapter I Live)

D2 Woland's Great Ball part II (Chapter II Live)

Album dostępny jest między innymi na stronie wydawnictwa Audio Cave.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.