Newsy

Beatrice Rossano w Elektrze

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
14.09.2022
Czytelnia Elektra rozpoczyna sezon jesienny. Już 27 września zaprasza na prawdziwą winylową ucztę we włoskim stylu!

Wprost z Neapolu na Elektoralną przybyła Beatrice Rossano – dziewczyna z Włoch, która poluje na muzykę w Polsce! Autorka bloga BardzoVinyl, gdzie publikuje wywiady z ludźmi tworzącymi polską kulturę winylową. W Elektrze zaprezentuje wystawę fotograficzną, ukazującą intymne spotkania z ludźmi pełnymi winylowej pasji. Podczas wernisażu Beatrice, odbędą się mini-targi winylowe i sety djskie!

O projekcie:

Bardzo Vinyl to interdyscyplinarny projekt zrodzony z nienasyconej ciekawości odkrywania historii o kluczowych członkach sceny płyt winylowej w Polsce. Bardzo Vinyl to spojrzenie od środka w nieopowiedziane narracje z pięknego i tętniącego życiem kraju. Na wystawie organizowanej w Elektrze zobaczyć będzie można wybór zdjęć zrobionych w ramach projektu, w towarzystwie fragmentów wywiadów przeprowadzonych z kolekcjonerami przez Beatrice.

Beatrice Rossano przeprowadziła się do Warszawy z Neapolu we Włoszech latem 2020 roku, w samym środku rozwijającej się pandemii COVID-19. W tym czasie większość działań była zabroniona, a jedną z niewielu dozwolonych form spotkań towarzyskich były plenerowe targi płyt winylowych. To właśnie w tych plenerowych winylowych oazach Beatrice poznała większość kolekcjonerów płyt winylowych, z którymi przeprowadziła wywiady.

Beatrice pomyślała, że ​​ciekawie byłoby pokazać duszę polskiej i neapolitańskiej społeczności przez winylową soczewkę. Kim są ci podziemni DJ-e i przepełnieni pasją kolekcjonerzy płyt? Jaka muzyka grała w ich domach, kiedy dorastali? Czy ich rodzice także zbierali płyty? Jakie są ich najważniejsze płyty z dzieciństwa? Jaka jest ich ulubiona płyta winylowa wszech czasów? A kiedy zdmuchniemy kurz z ich winylowych kolekcji, to czego dowiemy się o tych wpływowych postaciach?

Ekipa międzynarodowych fotografów (Daniel Rusty, Faustka Lukowska, Federica Limone, Parjanya Sarma, Vincenzo Noletto) uchwyciła te rozmowy, kolekcjonerów, ich kolekcje w najbardziej intymnym środowisku – w ich pokojach odsłuchowych. Podczas wystawy zobaczycie efekt tej pracy w wersji off-line.

Muzyka, ludzie i polskie klimaty. O to właśnie chodzi w Bardzo Vinyl.

Bio: Beatrice Rossano

Wychowana w Neapolu we Włoszech. Pracuje obecnie w Warszawie w dziale logistyki łańcucha dostaw. Pracowała jako pisarka współpracująca we Włoszech. Przede wszystkim Beatrice jest komiczką i współzałożycielką The Comedy Hole (@thecomedyhole). Lubi grzebać w płytach winylowych na targach, poznawać nowych ludzi i pić kawę. Jej ulubioną płytą wszech czasów jest "Salve Simpatia" Jorge Bena. A może "Bird and Diz" Charliego Parkera i Dizzy Gillespiego? To pytanie, na które trudno odpowiedzieć….

Wernisaż + Winyl Market + Dj Sets: 27.09.2022, godzina 19:00.
Wystawa trwa do 27.10.2022

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.