Newsy

Grecki trip hop i grecki label nad Wisłą

Marcin Kreczmer
Marcin Kreczmer
23.09.2019
“Somehow Someway” to szósta solowa płyta greckiego beatmakera Billa Qause, muzyka, który od 1997 tworzy w gatunku hip-hop i trip-hop. Zarówno jako członek grupy „Pad Trio”, jak i solo, Billa Qause występował w rodzimej Grecji i w całej Europie, grając na scenie z artystami takimi jak Gramatik, Wax Tailor, DJ Krush, Herbaliser, Chinese Man, Panda Dub i Shawn Lee.

W swojej muzyce wykorzystuje elementy hip-hopu, soulu, jazzu i funku, a także czerpie inspirację z dynamiki miejskiego życia w dzielnicach Aten. Instrumentalne elementy hip-hopu i trip-hopu miesza z mistycznymi melodiami i eterycznymi głosami, łącząc wszystko łagodną linią basu i stabilną sekcją rytmiczną. Płyta inspirowana jest w dużym stopniu latami 90-tymi - czasem, w którym hip-hop ugruntował swoją pozycję na scenie muzycznej, a wiele grup z tamtej epoki wciąż jest znanych młodszym pokoleniom. 

Przy tworzeniu tego albumu Billa Qause eksperymentował z soulowymi i jazzowymi samplami łącząc swój charakterystyczny oldschoolowy beat z elektronicznymi i ambientowymi dźwiękami. Udało mu się sprawić, że płyta brzmi jednocześnie jak klasyczna produkcja z lat 90 oraz jak album, który stale się rozwija, bez zmiany swoistego charakteru i klimatu. 

“Somehow Someway” powstał we współpracy z beatmakerami Kill Emilem i Krusem, którzy przyczynili się do powstania kawałków „Beats And Pieces”, „All About Practice” i „Light My World”. Płyta zawiera 12 utworów i zostanie wydana na winylu 1 października 2019 roku przez label Mind The Wax. Jest to założona w 2018 roku w Polsce wytwórnia zajmująca się wydawaniem płyt winylowych głównie z gatunku Hip-Hop, Boom Bap, Downtempo, Trip-Hop oraz Funky Breaks. 

Po więcej informacji, w kwestii zapytań promocyjnych lub wywiadu, skontaktuj się z: Giorgos Moutaftsis / info@mindthewax.com / www.mindthewax.com / facebook 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.