Newsy

„The Man Who Sold The World” Davida Bowiego zostanie powtórnie wydany jako „Metrobolist”

Barbara Różańska
Barbara Różańska
10.09.2020
6 listopada, z okazji 50. rocznicy wydania, ukaże się jubileuszowa reedycja płyty „The Man Who Sold The World” Davida Bowiego. Zremiksowany przez Tony'ego Viscontiego album będzie wydany na winylu oraz CD pod oryginalnym tytułem „Metrobolist” za pośrednictwem Parlophone Records.

Trzeci studyjny album Bowiego został wydany po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 1970 roku. Pierwotnie płyta miała nosić tytuł „Metrobolist” jednak w ostatniej chwili nazwa została zmieniona na „The Man Who Sold The World”. Również ówczesny projekt graficzny autorstwa Mike’a Wellera został uznany za zbyt kontrowersyjny i ostatecznie odrzucony przez Mercury Records. Jak wspominał Bowie:

„Mick Weller wymyślił coś na kształt przewrotnej kreskówki i umieścił w niej kilka osobistych elementów. Budynek w tle w rzeczywistości był szpitalem, do którego zgłosił się mój przyrodni brat. Więc dla mnie miało to bardzo osobisty wydźwięk”.

Jubileuszowe wznowienie zostało zremiksowane przez producenta Tony'ego Viscontiego (z wyjątkiem utworu „After All”, który na płycie został umieszczony w wersji remaster z 2015 r.). Wydanie, poza oryginalnym tytułem, zostało opatrzone również oryginalną grafiką Wallera oraz zdjęciami Keitha MacMillana z pamiętnej sesji Bowiego w sukni Michaela Fisha w posiadłości Haddon Hall w Anglii.

„Metrobolist” trafi do sprzedaży 6 listopada 2020 roku na płycie CD oraz w formacie winylowym: na czarnym winylu, w limitowanej edycji ręcznie numerowanych kopii na złotym winylu (# 1971 - 2020) oraz na białym winylu (# 1 - 1970). Szczegóły dotyczące wydawnictwa na oficjalnej stronie artysty.

 David Bowie „The Man Who Sold The World”/ „Metrobolist” 

  1. The Width of a Circle
  2. All the Madmen
  3. Black Country Rock
  4. After All
  5. Running Gun Blues
  6. Saviour Machine
  7. She Shook Me Cold
  8. The Man Who Sold the World
  9. The Supermen

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.