Newsy

Holywood Trio od AC Records już niebawem na winylu. Patronuje Psychosonda

Marcin Mieszczak
Marcin Mieszczak
11.04.2019
Już za kilka dni ukaże się nowy album wydawnictwa AC Records „Hollywood Trio”. To winylowa edycja materiału, który ukazał się dziesięć lat temu na CD w Japonii pod nazwą „Up For Air”, odnosząc spory sukces.

Nagrań dokonano analogowo w kalifornijskim studio Bakery Studios. Ponowny miks materiału odbył się w Custom 34, a Mastering i cięcie lakieru w Abbey Road Studios w Londynie. Płyta ukaże się zwyczajowo w 500 numerowanych egzemplarzach (pierwsze 100 transparent blue). Wszystko zapakowane w gruby gatefold. Tłoczenie oraz cała produkcja odbyła się w Anglii. 

- Jako ciekawostkę dodam, że okładka będzie wzbogacona o tzw. OBI Strip z dodatkowymi informacjami. Z tego co mi wiadomo, to chyba pierwsza tego typu produkcja w Polsce - mówi Adam Czerwiński, pomysłodawca AC Records.

Muzycznie jest to klasyczne jazzowe trio fortepianowe z udziałem Larry Goldingsa, jednego z najwybitniejszych pianistów i organistów (Maceo Parker, John Scofield, James Tailor, Pat Metheny, John Mayer), Darka Oleszkiewicza polskiego wybitnego basisty od lat mieszkającego w LA oraz Adama Czerwińskiego, który jest leaderem projektu.

Co o albumie mówią jazzowe autorytety?

To Trio to czysta poezja. Osadzone w samym środku jazzowej specyfiki i gdzieś tam korzeniami sięgające Billa Evansa. Jeśli wam powiem, że to światowa muzyka, której słucha się z  zapartą gębą, to może mi w ciemno nie uwierzycie, więc najlepiej posłuchajcie sami. 

Jan Ptaszyn Wróblewski

Dzisiaj już nikt nie zadaje pytania, czym jest specyficzne brzmienie Abbey Road Studios. To ciepły, zaokrąglony, analogowy dźwięk, wypracowywany przez lata i przez pokolenia tamtejszych reżyserów dźwięku. Synergia hollywoodzkiego studia nagrań, pracy realizatorów Abbey Road i polski mix stworzyły znakomitą całość.

Wojciech Pacuła 
redaktor naczelny High Fidelity

Psychosonda jest patronem prasowym wydawnictwa. 

Wszystkie albumy AC Records można nabyć na stronie klubu: www.acrecords.pl

Więcej informacji o klubie w artykule AC Records - polski klub płytowy z jazzowymi rarytasami

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.