Newsy

Innowacyjny demagnetyzer do winyli

Portal Winylowy
Portal Winylowy
12.08.2016

Japońska firma Furutech wypuściła właśnie na rynek nowe cudo – SK-filter. Urządzenie to eliminuje ładunki elektrostatyczne powstające na powierzchni winyla w trakcie jego odtwarzania, co pozwala uzyskać zdecydowanie lepszą jakość dźwięku.

ZDALNA KONTROLA ŁADUNKÓW ELEKTROSTATYCZNYCH

Demagnetyzer ma postać miotełki umieszczonej na regulowanym ramieniu. Należy ustawić go z boku gramofonu i odpowiednio wyregulować pozycję szczotki, która powinna być zawieszona kilka milimetrów nad powierzchnią płyty. Fizyczny kontakt nie jest konieczny, więc nie ma obaw o uszkodzenie powierzchni winyla. SK-Filter pozwala rozładować i usunąć ładunki elektrostatyczne z powierzchni płyty w trakcie jej odtwarzania. Wszystko za sprawą innowacyjnego materiału, jakim jest Thunderon®. To opatentowane włókno przewodzące o wyjątkowych właściwościach antystatycznych, znajdujące zastosowanie w wielu różnych branżach.

CZYSTA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Japońska firma Furutech, specjalizująca się w wytwarzaniu najwyższej jakości kabli i akcesoriów do sprzętu audio, oddaje w ręce entuzjastów czystego winylowego brzmienia, narzędzie pozwalające zmniejszyć potencjalne zakłócenia i wyeliminować szumy powstające podczas odtwarzania muzyki. Cena demagnetyzera jest jednak zdecydowanie wyższa niż tradycyjne ściereczki z mikrofibry, szczotki czy antystatyczne pistolety. SK-Filter można kupić za 350 £ czyli około 1.100 zł.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.