Newsy

Jubileuszowe wydanie "The Dark Side of The Moon"

Portal Winylowy
Portal Winylowy
17.01.2023
1 marca 2023 roku mija 50 lat od premiery "Dark Side of The Moon" Pink Floyd - jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki popularnej. Z tej okazji w sprzedaży pojawi się wyjątkowa reedycja albumu.

Wydany w 1972 r. koncepcyjny album "The Dark Side of The Moon" wywołał rewolucję na rynku muzycznym i zapisał się na stałe w historii współczesnej kultury. Tytuł utrzymywał się w pierwszej setce "Billboardu" aż przez 949 tygodni z rzędu, co stanowi niepobity do dziś rekord; pod względem sprzedanych egzemplarzy ustępuje zaś jedynie "Thrillerowi" Michaela Jacksona. Wartość artystyczna albumu znajduje powszechne uznanie wśród krytyków i stanowi inspirację dla wielu twórców.

Z okazji pięćdziesiątej rocznicy premiery "The Dark Side of The Moon" na rynku ukaże się specjalny boks, zawierający jubileuszową reedycję albumu oraz inne okolicznościowe nagrania. Do rąk fanów trafi także książka ze zbiorem nieopublikowanych wcześniej fotografii oraz archiwalne recenzje koncertów z promującej album trasy.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.