Newsy

Kolejne limitowane wznowienia albumów Todda Rundgrena

Barbara Różańska
Barbara Różańska
09.12.2019
Wydawnictwo Music On Vinyl kontynuuje serię limitowanych wznowień od Todda Rundgrena. Już 13 grudnia do sklepów trafi winylowa reedycja „Hermit of Mink Hollow”, w styczniu natomiast ukażą się powtórne wydania albumów „Todd Rundgren's Utopia” oraz „RA”.

„Todd Rundgren's Utopia” to debiutancki album zespołu Rundgrena wydany w 1974 roku, który jest uważany za jedno z najbardziej progresywnych wydawnictw w historii rocka. Album składa się zaledwie z czterech kompozycji, a ostatni utwór „The Ikon” trwa ponad 30 minut. Również druga płyta zespołu, „RA” (1976 r.) utrzymuje alternatywną stylistykę. Jest dynamiczna, wszechstronna i odkrywa umiejętności każdego z muzyków, czego najlepszym dowodem jest kawałek „Singring and the Glass Guitar”, na który składają się solówki w wykonaniu każdego z członków zespołu reprezentującego żywioły: wody (bębny), wiatru (bas), ognia (instrumenty klawiszowe) i ziemi (gitara).

Z kolei „Hermit of Mink Hollow” – ósmy solowy album Rundgrena z 1978 roku – to płyta, na której muzyk porzuca eksperymentalny kierunek znany z poprzednich wydawnictw na rzecz bardziej popowego stylu. Jest to również pierwszy album, który został napisany i nagrany w całości przez samego Rundgrena, i zawiera jego największy przebój – „Can We Still Be Friends”.

Nowa edycja „Hermit of Mink Hollow” zostanie wydana już 13 grudnia 2019 r. na 180-gramowym „marmurkowym” winylu, natomiast „Todd Rundgren's Utopia” oraz „RA” ukażą się 10 stycznia 2020 r. również na 180-gramowym winylu w kolorze niebieskim oraz pomarańczowym. Podobnie jak poprzednie wydania, wszystkie tytuły zostaną wydane w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy i są już dostępne w preorderze. 

Hermit of Mink Hollow – limited coloured vinyl LP 

strona A

“The Easy Side”

 1. All The Children Sing
 2. Can We Still Be Friends
 3. Hurting For You
 4. Too Far Gone
 5. Onomatopoeia
 6. Determination

strona B

“The Difficult Side”

 1. Bread
 2. Bag Lady
 3. You Cried Wolf
 4. Lucky Guy
 5. Out Of Control
 6. Fade Away

Todd Rundgren’s Utopia – limited coloured vinyl LP

strona A

 1. Utopia 
 2. Freak Parade 
 3. Freedom Fighters

strona B

 1. The Ikon 

RA – limited coloured vinyl LP 

strona A

 1. Overture/(Instrumental) Communion With The Sun
 2. Magic Dragon Theatre
 3. Jealousy
 4. Eternal Love
 5. Sunburst Finish

strona B

 1. Hiroshima
 2. Singring And The Glass Guitar

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.