Newsy

Kolejna płyta Kuby Więcka w legendarnej serii „Polish Jazz”

Barbara Różańska
Barbara Różańska
25.04.2019
12 kwietnia, w ramach kultowej serii „Polish Jazz”, odbyła się premiera drugiej autorskiej płyty Kuby Więcka „Multitasking”, nagranej w trio z basistą Michałem Barańskim i perkusistą Łukaszem Żytą.

Dwa lata po sukcesie debiutanckiego krążka „Another Raindrop”, muzycy stworzyli album innowacyjny i stylistycznie zróżnicowany. Pojawiają się na nim, charakterystyczne dla Więcka, inspiracje muzyką elektroniczną, hip-hopem, alternatywą oraz elementy zaczerpnięte z muzyki arabskiej czy indyjskiej (technika konnakol).

O efekt końcowy brzmienia albumu zadbał światowej klasy, japoński inżynier dźwięku Seigen Ono, zaś projekt okładki został powierzony nieocenionemu Macio Morettiemu.

Kuba Więcek jest najmłodszym artystą i pierwszym od 28 lat debiutantem, którego album, "Another Raindrop", pojawił się w ramach prestiżowej serii „Polish Jazz”. Stanowi ona wyjątkowy cykl albumów, nagranych przez mistrzów gatunku i wydawanych przez Polskie Nagrania w latach 1964-1990. Po latach uśpienia seria została wznowiona w nowej odsłonie, na płytach CD oraz winylach. 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.