Newsy

Lenny Valentino ponownie na winylu

Portal Winylowy
Portal Winylowy
24.01.2021
22 stycznia miała miejsce premiera kultowego albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” zespołu Lenny Valentino. Album dostępny jest w limitowanej wersji na niebieskim winylu oraz w standardowej.

Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu  grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza „desant z wybrzeża” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko - pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.

Premiera albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” wydanego nakładem legendarnej wytwórni Sissy Records / BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w tym singlowe „Chłopiec z plasteliny” oraz „Dom nauki wrażeń.” Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.

Album promowały dwa single: "Dom nauki wrażeń" i "Chłopiec z plasteliny," do których nakręcono teledyski. Długo niedostępne materiały wideo zespołu możesz nareszcie obejrzeć TUTAJ.

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem „Białe wakacje,” Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.

Dziewiętnaście lat temu "Uwaga! Jedzie tramwaj" narobił dużo zamieszania w polskiej muzyce. I choć tej jednej z najciekawszych polskich grup rocka alternatywnego więcej albumów nie przybyło to ten jedyny wydany przez nich  zapadł głęboko w pamięć fanów.

Już dziś, aby ułatwić wszystkim dostęp do niezwykłej muzyki grupy  ten kultowy album udostępniony został w serwisach cyfrowych. Albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” możesz posłuchać TUTAJ.

Kolejna niespodzianka to wznowienie po długiej przerwie albumu na płycie CD oraz wznowienie standardowego albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” na czarnym 140 gramowym krążku bez dodatkowych utworów. Wydanie winyla Lenny Valentino, które ukazało się w 2011 roku jest od wielu lat niedostępne w sprzedaży i na aukcjach internetowych osiągało zawrotne ceny.

Premiera już 22 stycznia przyszłego roku.

Zamknij oczy, i posłuchaj muzyki, która przeniesie Cię na brukowane śląskie uliczki wypełnione (co niezwykłe) nadmorską atmosferą swobody oraz bardzo osobistymi tekstami, które stały się mocną stroną tego kultowego wydawnictwa.

Info prasowe 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.