Newsy

Limitowane wydanie jedynego koncertu Sun Ra Arkestra w Polsce

Barbara Różańska
Barbara Różańska
01.10.2019
26 października, za pośrednictwem wytwórni Lanquidity Records, ukaże się unikatowe wydanie nagrań z jedynego koncertu Sun Ra Arkestra w Polsce, który odbył się w 1986 roku w Kaliszu.

Płyta jest efektem wieloletnich poszukiwań i drobiazgowych przygotowań materiału zapomnianego przez ponad trzy dekady, a zremasterowanego przez Marcina Cichego z Plug Audio Mastering. Album ukaże się w formacie cyfrowym oraz w wersji limitowanej na podwójnym 180-gramowym winylu. Nakład formatu winylowego będzie ograniczony do 750 sztuk - w wersji czarnej, oraz 250 sztuk - w wersji żółtej.

Sun Ra

Urodzony jako Herman Poole Blount w Birmingham (Alabama) kontrowersyjny amerykański kompozytor jazzowy, pianista, poeta i filozof. Założony przez niego zespół był centralną częścią wczesnego awangardowego ruchu jazzowego w Chicago, będąc jedną z pierwszych formacji jazzowych stosujących instrumenty elektroniczne. Z czasem występy Sun Ra uzupełniali śpiewacy, tancerze, praktycy sztuk walki, jak również filmy, kolorowe ręcznie wykonane kostiumy czy mistyczne procesje tworząc multimedialny spektakl trwający niejednokrotnie kilka godzin.

Lista utworów

Strona A

  1. Infinity Drum Intro / Discipline 27-II
  2. Children of the Sun

Strona B

  1. Improvised I
  2. Yeah Man!
  3. Improvised II

Strona C

  1. Untitled Blues
  2. I’ll Never Be the Same

Strona D

  1. Prelude to a Kiss
  2. Mack the Knife
  3. Outro   

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.