Newsy

Niszczycielski pożar w Apollo Masters

Barbara Różańska
Barbara Różańska
10.02.2020
6 lutego pożar strawił kalifornijską fabrykę Apollo Masters — jeden z czołowych zakładów produkujących specjalny lakier wykorzystywany przy produkcji winyli. Czy branżę czekają kłopoty?

Apollo Masters Corporation to mieszcząca się w Banning w Kalifornii fabryka wytwarzająca lakier używany do produkcji dysków master. Jest to jedna z dwóch firm na świecie zaopatrujących globalny przemysł winylowy. Druga firma, MDC, ma siedzibę w Japonii.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego oświadczania firmy:

„Z wielkim smutkiem informujemy, że na terenie zakładu produkcyjnego Apollo Masters oraz w jego części magazynowej doszło do katastrofalnego w skutkach pożaru. Najważniejszą wiadomością jest to, że wszyscy nasi pracownicy są bezpieczni. W tej chwili nie jesteśmy pewni naszej przyszłości jednak rozważamy różne opcje, starając się przetrwać ten trudny okres. (…) ”

Według branżowych ekspertów, pożar w Apollo Masters oznacza kryzys wśród producentów winyli, ponieważ na rynku został już tylko jeden dostawca cennego lakieru – wspomniana fabryka MDC. Problem w tym, że japońska firma jest znacznie mniejsza od Apollo Masters, i co za tym idzie, może nie być w stanie sprostać potrzebom rynku.

photo: https://twitter.com/darkentriesrecs/

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.