Newsy

Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem

Portal Winylowy
Portal Winylowy
30.01.2020
29.03.2020, w przeddzień urodzin Pablopavo ukażą się dwa albumy winylowe. Pierwszy to znany już „Marginal” z bonusową „Dziewczynką z zapalniczką”, a drugi to rzecz zupełnie nowa: pierwszy album Pablopavo i Ludzików z Naprawdę Dużym Zespołem.

Będzie to wydawnictwo pod wieloma względami nietypowe. 

Po pierwsze - ukaże się wyłącznie na winylu i nie będzie dostępne w żadnych serwisach streamingowych (przynajmniej nie przed 2023 rokiem).

Po drugie - wytłoczone zostanie dokładnie tyle kopii, ile zostanie zamówione do 20.02.2020 i nie będzie dodruków (przynajmniej nie przed 2023 rokiem).

Po trzecie - na płycie nie ma żadnych oszustw, dogrywek, poprawek. Całość została zarejestrowana w pełni na żywo, ale w studiu.

Po czwarte - można nabyć wersję klasyczną w cenie 80 zł lub ekskluzywną błękitną w cenie 130 zł z niepublikowanym dotąd opowiadaniem Pawła Sołtysa.

Winyl Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem można zamówić tutaj.  

Sprzedaż zostaje zamknięta 20.02 o godzinie 23:59 

Winyl Czarny: 80 zł 

Winyl Błękitny: 130 zł 

Winyl podwójny Pablopavo i Ludziki „Marginal” zamawiamy tutaj. Cena to 120 zł.  

Poniżej kilka zdań od Pablopavo na temat zbliżającego się wydawnictwa: 

"Naprawdę Duży Zespół to naprawdę idiotyczne przedsięwzięcie. Do sporego już przecież zespołu Pablopavo i Ludziki, dołączyli muzycy absolutnie od Sasa do Lasa: Patryk Kraśniewski - jazzowy, klasyczny i reggae'owy panista i kompozytor (ależ połączenie, nieprawdaż?), Miki Wielecki - perkusjonalista i congista, znany z wykonywania muzyki brazylijskiej i kubańskiej, Lena Romul - saksofonistka i wokalistka (naprawdę, jakby nie można było się zdecydować...) i Paweł Szamburski - klarnecista, trochę awangardowy, trochę klezmerski, trochę improwizujący, no taki trochę klarnecista. Jedenaście osób na scenie... Lepiej pewnie, gdyby to była drużyna piłkarska. Żeby oni jeszcze wszyscy, normalnie przearanżowali znane utwory Ludzików, to może miałoby to sens, ale nie, ale po co... Zrobili całkiem nowe kompozycje. Utwory są absurdalnie długie, improwizują wszyscy co chwila, sekcja dęta ma w składzie skrzypce, a perkusjonalista gra na gwizdku i pęku kluczy typu Yale. Oczywiście przy nagraniu w studio można by to wszystko jakoś skleić, ścieżka po ścieżce, wyprodukować, poprawić. No, ale nie, nie przetłumaczysz, weszli i nagrali wszystko "na setkę", bez poprawek i edycji... Teksty mętne, solówki długie, tematy pokrętne. Serdecznie zapraszamy!" 

Premiera płyty będzie miała miejsce w klubie Palladium 29.03 w Warszawie

link do wydarzenia

link do biletów

Bilety można również kupić 21.04 w NCK w Krakowie.

Zapraszamy również na wywiad z Pablopavo, w którym opowiada o tym projekcie --> link

foto: Pablopavo

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.