Newsy

Premiera trzeciej płyty wspólnego projektu Patti Smith i Soundwalk Collective

Barbara Różańska
Barbara Różańska
07.07.2020
4 września ukaże się trzecia część muzycznego tryptyku Patti Smith i Soundwalk Collective – „Peradam” z gościnnym udziałem Anoushki Shankar, Tenzina Choegyal i Charlotte Gainsbourg. Album ukaże się za pośrednictwem wydawnictwa Bella Union.

Inspiracją dla „Peradam” była powieść René Daumala „Mount Analogue”, w której autor wyznacza kurs na symboliczną „ostateczną górę” w poszukiwaniu głębszego znaczenia. Sam tytuł albumu – peradam – odnosi się do powieściowego kamienia prawdy, który czeka tylko na tych, którzy są na właściwej duchowej drodze.

„Peradam” to ostatni album projektu zatytułowanego The Perfect Vision, w którym Patti Smith i muzycy zespołu Soundwalk Collective interpretowali dzieła trzech francuskich poetów – Antonina Artauda, Arthura Rimbauda oraz René Daumala. W ramach cyklu ukazały się również „The Peyote Dance” (2016 r.) oraz „Mummer Love” (2019 r.)

Wydawnictwo ukaże się zarówno w formacie cyfrowym, jak i winylowym – na dwóch błękitnych krążkach. Szczegóły oraz preorder na stronie Bella Union.

Peradam” (2 LP)

  1. Nanda Devi
  2. Peradam
  3. Knowledge Of Self
  4. Morning In Rishikesh
  5. Spiritual Death
  6. The Four Cardinal Times
  7. Hymn To The Liquid
  8. Vera
  9. The Rat  

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.