Newsy

Piano Sketches - wybitni pianiści na kolejnym wydawnictwie AC Records

Portal Winylowy
Portal Winylowy
30.07.2019
Dostępna jest już najnowsza pozycja w katalogu wydawnictwa płytowego AC Records. Na albumie „Piano Sketches” zagrało sześciu wybitnych polskich pianistów: Artur Dutkiewicz, Piotr Orzechowski, Kuba Sienkiewicz, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj i Wojciech Niedziela. Całość została zagrana na jednym fortepianie w charakterystycznym stroju 432 Hz. Psychosonda jest patronem prasowym wydawnictwa.

 - Kiedy wpadłem na pomysł nagrania kilku pianistów solo bez udziału sekcji rytmicznej, doszedłem do wniosku, że będzie to coś w rodzaju „oczyszczenia”. Mam na myśli moje pojmowanie muzyki i przebywanie z nią jako muzyk, a teraz również jako producent. Moja wyobraźnia potrzebowała czegoś zupełnie innego, świeżego i w jakimś stopniu krystalicznego. Czystość formy, jaką niesie za sobą fortepian solo, jest chyba ideałem - pisze o płycie Adam Czerwiński, pomysłodawca albumu, producent i twórca AC Records.

Winyl „Piano Sketches” jest ściśle limitowany, dodatkowo opatrzony charakterystycznym OBI Strip na okładce. Dostępny w wersji na białym winylu (numery 1-200) oraz czarnym (201-600). Album ukazał się także na płycie CD. Istnieje możliwość zamówienia taśmy.

AC Records to wydawnictwo założone przez znanego perkusistę jazzowego Adama Czerwińskiego. Koncentruje się na wydawaniu płyt winylowych w wersji premium z muzyką jazzową, nagrywanych niemal wyłącznie analogowo m.in. w studiach Abbey Road.

strona wydawnictwa: https://acrecords.pl/

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.