Newsy

Płytowisko - pierwsza internetowa giełda płytowa w Polsce

Portal Winylowy
Portal Winylowy
23.04.2020
Jakiś czas temu informowaliśmy Was o starcie Płytowiska, czyli pierwszej polskiej giełdy płytowej online. Dla przypomnienia - jest to giełda internetowa, gdzie można wystawić i kupić muzykę na wszelkiego rodzaju nośnikach.

Portal skonstruowany jest tak, aby jak najłatwiej można było znaleźć konkretne, interesujące nas wydanie. Produkty można wyszukiwać nie tylko po tytule, ale też po labelu, numerze seryjnym, roku czy kraju wydania. 

Płytowisko skierowane jest głównie do kolekcjonerów i niekoniecznie stawia na olbrzymią ilość płyt. Warto tutaj jednak dodać, że już teraz, miesiąc po starcie, w ofercie znajduje się już ponad 1600 tytułów, w tym wiele unikalnych i rzadkich wydań, jak np. ta płyta The Beatles.

Pamiętajcie też, że Płytowisko to:

  • brak prowizji i dużo niższe stawki za wystawienie niż u konkurencji (aż do końca obostrzeń związanych z pandemią całkowity brak opłat za wystawianie ogłoszenia)
  • miejsce dla fanów tworzone przez fanów
  • przejrzysty system kategorii
  • specjalne miejsce dla artystów i niezależnych wydawców

Tyle słowem przypomnienia, dziś jednak chcielibyśmy się skupić na dość nieoczywistych sprawach związanych z Płytowiskiem.

Bardzo ważnym i unikatowym miejscem, jest Strefa Artystów i Wydawców Niezależnych. To miejsce, gdzie każdy zespół, niezależnie od tego czy dopiero zaczyna, czy ma już ugruntowaną pozycję, może wystawić swoją muzykę. Ważne jest to, że w tym specjalnym miejscu, nigdy nie będzie żadnej prowizji ani opłat. Oznacza to, że wszystkie pieniądze trafiają bezpośrednio do zespołu. To bardzo ważne, ponieważ szczególnie początkujące zespoły wydają swoją muzykę za własne pieniądze. A w tych trudnych czasach nie mogą jej sprzedawać na koncertach. Poza tym, kupując muzykę bezpośrednio od artysty, zawsze możecie poprosić o autograf czy dedykację jeśli np. płyta jest na prezent:)

W Strefie Artystów i Wydawców Niezależnych już teraz można znaleźć płyty takich zespołów jak:
Ruby Szpek - bardzo ciekawy projekt hip-hopowy ze Śląska
Guitar Force - kawał porządnego rockowego grania, znanego nie tylko w Polsce, ale też w Europie
Fear of Blood - z debiutancką płytą dla fanów ciężkiego i mrocznego grania
Vishurddha - naprawdę świetny black metalowy projekt, łączący klasyczny i nowoczesny BM
Awey - z debiutanckim albumem hip-hopowym, zatytułowanym Skandal
Normalsi - można powiedzieć, że już kultowy zespół z Łodzi
Tetmayer - z płytą Kapliczka
Nagrobki - czyli jeden z najlepiej ocenianych polskich zespołów grających szeroko pojętą alternatywę
Maciej Trembowiecki - z płytą Metropolis dla fanów ambitnej muzyki elektronicznej
Vane - czyli ciężkie granie w pirackich klimatach prosto z Krakowa; o ich klasie niech świadczy fakt, że grali na słynnym Wacken
Corruption - z płytą Spleen na pięknym białym winylu
Pan Kubuś - z płytą Populizm na Pianinie, czyli bardzo odprężające granie na pianinie; niech nie zmyli Was okładka w black metalowym stylu

Oczywiście to nie wszystko i cały czas przybywa nowych zespołów. Cześć z nich czeka na nagranie nowej płyty, inne na nowe tłoczenia. Dlatego zdecydowanie warto sprawdzać ten dział na Płytowisku, by upolować coś nowego. Często bowiem płyty wydawane przez zespoły są bardzo limitowane.

artykuł sponsorowany

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.