Newsy

Reedycja „Animals” Pink Floyd na 45. rocznicę premiery

Portal Winylowy
Portal Winylowy
01.07.2022
16 września w sprzedaży pojawi się specjalne wydanie zremiksowanej w 2018 r. wersji albumu Pink Floyd „Animals”. Kultowy tytuł będzie dostępny na kilku nośnikach, w tym na winylu.

„Animals” to concept album poświęcony tematyce społeczno-politycznych realiów w Wielkiej Brytanii lat 70. Wydana w 1977 r. płyta uchodzi do dziś za jedno ze szczytowych osiągnięć artystycznych Pink Floyd. Inspiracji do jej powstania dostarczyła muzykom powieść George’a Orwella „Folwark zwierzęcy”. Przedstawiciele różnych klas społecznych przedstawieni są jako zwierzęta – na szczycie hierarchii znajdują się świnie, owce reprezentują bezmyślną masę podążającą za głównym nurtem, zaś psy – przedsiębiorców stawiających sobie za główny cel pomnażanie majątku i władzę. Choć od premiery albumu mija już 45 lat, jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne.

We wrześniu remix albumu „Animals” z 2018 ponownie pojawi się w sprzedaży w pięciu formatach: Deluxe Gatefold, CD, LP, Blu-Ray i SACD. Wydawnictwo po raz pierwszy będzie dostępne w systemie 5.1 Surround Sound. Album na wszystkich wymienionych nośnikach oraz merch związany z wydarzeniem będzie można kupić w oficjalnym sklepie zespołu.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.