Newsy

Remiks „Stormwatch” (Jethro Tull) Stevena Wilsona po raz pierwszy na winylu

Barbara Różańska
Barbara Różańska
27.01.2020
3 kwietnia ukaże się zremiksowane wydanie albumu Jethro Tull, „Stormwatch” w wykonaniu Stevena Wilsona. Tytuł będzie dostępny zarówno w rozszerzonej wersji na płycie CD oraz na płycie winylowej.

Remiks Wilsona ukazał się pod koniec ubiegłego roku w ramach sześciopłytowej edycji upamiętniającej 40-lecie wydania „Stormwatch”. Jednak nigdy nie był dostępny na winylu.

Edycja albumu na płytach CD została rozszerzona o osiem dodatkowych utworów. Obie wersje, CD oraz winylowa, są już dostępne w preorderze.

 Jethro Tull „Stormwatch”  

„Stormwatch” to wydany w 1979 roku, dwunasty album studyjny Jethro Tull, uznawany za zwieńczenie ich folk-rockowej trylogii, obejmującej też „Songs from the Wood” z 1977 r. oraz „Heavy Horses” z 1978 r. Według koneserów, ten współprodukowany przez Robina Blacka album jest znacznie mroczniejszy, a także bardziej zróżnicowany muzycznie, niż dwa poprzednie, co czyni go jednym z bardziej wyjątkowych wydań w historii Jethro Tull. Tym bardziej, że była to ostatnia płyta nagrana w klasycznym składzie z lat 70. – Ian Anderson, Martin Barre, John Glascock, John Evan, David Palmer i Barriemore Barlow.

„Stormwatch”– Jethro Tull, Steven Wilson's Stereo Remix (LP)

strona A

  1. North Sea Oil 
  2. Orion 
  3. Home 
  4. Dark Ages 
  5. Warm Sporran 

strona B

  1. Something’s on the Move 
  2. Old Ghosts 
  3. Dun Ringill 
  4. Flying Dutchman 
  5. Elegy 


Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.