Newsy

Polskie tytuły na tegorocznym Record Store Day

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
16.02.2023
Tegoroczny Record Store Day czyli święto niezależnych sklepów płytowych odbędzie się 22 kwietnia. Na tę okazję organizatorzy przygotowali aż 5 polskich tytułów. Psychosonda jest partnerem medialnym polskiej wersji RSD.
  1. Paweł Górniak - WINGSPAN (soundtrack)

Ta wyjątkowa ściezka dźwiękowa powstała pod kierunkiem Pawła Górniaka, jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia (Love, Death + Robots, Escape Attempt, Supernova). Ta ścieżka to łagodna muzyka inspirowana pięknem natury. Posłuchaj kojących dźwięków kwartetu smyczkowego w towarzystwie delikatnych akordów gitary klasycznej. Ten oryginalny soundtrack został stworzony z myślą o grze pełnej ptasich śpiewów, zapewnia wiele minut błogiego relaksu i zanurzenia się w naturalnym świecie ptaków.

Limit: 300 egzemplarzy, pomarańczowy winyl "sunet", niestandardowa okładka trifold z wycięciami

  1. Marcin Przybyłowicz, Magdalena Urbańska, Maciej Dobrowolski, Piotr Musiał - GAMEDEC (soundtrack)

Wyjątkowa ścieżka dźwiękowa stworzona pod kierunkiem wielokrotnie nagradzanego kompozytora Marcina Przybyłowicza (Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077) wraz z Magdaleną Urbańską, Maciejem Dobrowolskim i Piotrem Musiałem (Frostpunk) zawiera orkiestrową, klasyczną muzykę towarzyszącą cyberpunkowej grze RPG w stylu noir, opartej na sadze Marcina Przybyłka. Wyjątkowa współpraca wspomnianych artystów zaowocowała świetną mieszanką brzmień elektronicznych i EDM, przypominającą Cyberpunk 2077. Klasyczne podejście proponowane przez innych artystów dodaje nowy system do futurystycznych dźwięków, łącząc nagrania orkiestry z wirtualnie generowanymi warstwami.

Limit: 300 egzemplarzy (black)

  1. Wojciech Karolak & Jan "Ptaszyn" Wróblewski - MAINSTREAM

Longplay „Mainstream” to czysty jazz, oparty na przejrzystych, sprawdzonych formach, z improwizacjami muzyków o niekwestionowanym autorytecie. Słucha się tych wykonań znakomicie! Każdy słuchacz znajdzie tu z pewnością coś dla siebie. Jedni będą śledzić rozpostarte na szerokim łuku solówki Ptaszyna, inni podążą za niezrównanym timingiem i wyobraźnią harmoniczną Karolaka, jeszcze inni dostrzegą odmienność gry Marka Blizińskiego. Całość oparta jest na mocnym fundamencie sekcji, co gwarantuje wyrazisty i swingujący beat Bartkowskiego. „Mainstream” to czysty jazz, oparty na przejrzystych, sprawdzonych formach, z improwizacjami muzyków o niekwestionowanym autorytecie. Wydaje się, że po wielu latach, jakie minęły od premiery albumu, jego przesłanie jest nadal aktualne.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy 180g, błękitny winyl z pomarańczowym labelem, koperta wewnętrzna zawiera zdjęcia i liner note w języku polskim i angielskim, autorem tekstu jest Tomasz Szachowski.

  1. Jan "Ptaszyn" Wróblewski - SPRZEDAWCY GLONÓW

Limitowana edycja albumu „Sprzedawcy Glonów” Studia Jazzowego Polskiego Radia pod dyrekcją Jana Ptaszyna Wróblewskiego – jego założyciela i lidera. Fenomen Studia Jazzowego polegał na zebraniu przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego i skonfrontowaniu w jednym zespole najlepszych polskich muzyków. Na płycie usłyszymy najwspanialsze legendy polskiego jazzu a wśród nich: Zbigniewa Seiferta, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Janusza Muniaka, Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Trzaskowskiego czy Wojciech Karolak. Dziś trudno wyobrazić sobie istnienie podobnego zespołu.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy, zielony winyl z pomarańczowym labelem, koperta wewnętrzna zawiera zdjęcia i liner note w języku polskim i angielskim, autorem tekstu jest Ryszard Borkowski

  1. Michał Barański - MASOVIOAN MANTRA

Michał Barański to jeden z najbardziej kreatywnych, poszukujących i odważnych artystów współczesnej polskiej sceny jazzu. „Masovian Mantra” stanowi wybór trzech wątków, które muzycy pod wodzą Barańskiego próbują połączyć w jednej przestrzeni. Są to muzyczne Indie, polska tradycja ludowa (z symbolicznym mazurkowym trójmiarem) i brzmienie współczesnego jazzu, wraz z jego wzorami, sięgającymi lat 70. Album ukazuje się w serii Polish Jazz Vol. 88.

Limit: 500 ręcznie numerowanych egzemplarzy

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.