Newsy

Premiera winyla: Sambor Dudziński Trio - Norwid

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
27.04.2022
13 maja zapraszamy na kolejną winylową premierę Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA. W czasie zeszłorocznego festiwalu otwarcia Elektry na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury wystąpił multiinstrumentalista Sambor Dudziński ze specjalnym programem poświęconym twórczości Cypriana Kamila Norwida, dając tym samym wyraz obecnej w Elektrze synergii literatury i muzyki. Wydarzenie pod patronatem Psychosondy.

Na pamiątkę tego wyjątkowego wieczoru wydaliśmy winyl, będący drugim już tytułem z serii Elektra. Na żywo. Znalazły się na nim kompozycje muzyczno-dźwiękowe stawiające spuściznę wieszcza w zupełnie nowym świetle. Norwid przedstawiony nam przez Sambora Dudzińskiego wymyka się prostemu zaszufladkowaniu, wyłamuje się ze schematów. Jego, buntownicza, a jednocześnie liryczna twórczość, stawia nader współczesne pytania, wywołując w słuchaczach poruszenie i skłaniając do refleksji. 

Premiera płyty odbędzie się w formie release party, na którym będzie można kupić album w promocyjnej cenie, a także wysłuchać koncertu w czasie którego Sambor Dudziński wraz z zespołem, ponownie zabiorą nas w świat poezji jednego z najświatlejszych umysłów polskiej literatury. 

Premiera będzie transmitowana na antenie Radia Kapitał.

Elektra. Na żywo. To seria wydawnicza prezentująca zapisy koncertów, odbywających się w Mazowieckim Instytucie Kultury, w ramach działań Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA. Pierwszą tegoroczną premierą była płyta uwieczniająca występ dwóch stołecznych zespołów kuzugo i ŻAL, prezentujących nowe kierunki w alternatywnej muzyce elektronicznej.

Data i godzina: 13 maja 2022, 19:00

Sala: Elektra, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.