Newsy

Wakacje z Technicsem: SL-1210MK7 z wkładką Ortofon 2m Red w zestawie

Portal Winylowy
Portal Winylowy
22.06.2021
Szukasz mocnego gramofonu, o świetnych parametrach i kultowym wyglądzie? Chcesz mieć od razu zamontowaną wysokiej jakości wkładkę Ortofon? Ta propozycja jest dla Ciebie!

Technics z charakterystyczną dla siebie precyzją zdobywa rynek audio, który w ostatnich latach zafascynowany jest brzmieniem płyt winylowych. W ofercie tej kultowej marki można znaleźć zarówno wysokie modele jak i te bardziej budżetowe, charakteryzujące się jednak tym wszystkim, do czego przez lata przyzwyczaił nas Technics. 

Dziś naszym bohaterem jest model Technics SL-1210MK7EG, wyposażony w bezrdzeniowy silnik, generujący stabilne obroty. Natomiast bezpośredni napęd ma wysokie parametry i duży moment obrotowy. Warto podkreślić, że model wykorzystuje nową wersję silnika ze stojanem bezrdzeniowym. Co to właściwie oznacza? Usunięcie żelaznego rdzenia ma ograniczyć zębatkowanie, czyli nieregularność obrotów silnika, zapewniając jeszcze większą stabilność. Do tego wykorzystanie dobrze zoptymalizowanego wirnika zwiększa moment obrotowy. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom technicznym sprzęt zyskuje płynność obrotów, dokładnie odtwarzając dźwięk z płyty. Producent dołożył również kilka dodatkowych funkcji, jak chociażby możliwość regulacji momentu obrotowego, opcję regulacji wysokości dźwięku oraz odtwarzanie wstecz.

Co z ramieniem i podstawą? W tym modelu znajdziecie kultowe ramię typu S o wysokiej czułości. Bardzo precyzyjne łożyska umożliwiają dokładne śledzenie rowka płyty, sprawdzając się nawet podczas skreczowania! Natomiast dołączenie do modelu bardzo uniwersalnej wkładki 2M Red ma zapewnić dynamiczne, ale również ciepłe brzmienie. Warto podkreślić jeszcze mocne podświetlenie igły w SL-1210MK7EG , a także pozłacane gniazda phono. Jeżeli chodzi o podstawę modelu, to tutaj spotkacie się z wersją wykonaną z aluminium połączonego z dwuwarstwowym materiałem, złożonym z tworzywa ABS oraz włókna szklanego. Takie rozwiązania gwarantuje dużą sztywność konstrukcji, wpływającą na znaczne tłumienie drgań. Ponadto model zawiera izolator gumowo-sprężynowy, który nie tylko jeszcze bardziej ogranicza drganie, ale także zapewnia wysoką odporność na sprzężenia akustyczne.

Jeżeli szukacie stabilnego sprzętu o ciepłym i czystym brzmieniu, przetestujcie gramofon Technics SL-1210MK7EG. Zastosowano tu technologię opracowaną na potrzeby wysokiej jakości grafomonów, ale model zachowuje przy tym przystępną cenę.

Zobacz ofertę Technicsa SL-1210MK7EG z wkładką Ortofon 2m Red w naszym partnerskim sklepie NAUTILUS2Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.