Newsy

„The Vinyl Revival” – najnowsze dzieło Pipa Pipera

Barbara Różańska
Barbara Różańska
22.02.2020
10 kwietnia, za pośrednictwem brytyjskiej wytwórni Wienerworld, pojawi się najnowszy film Pipa Pipera – „The Vinyl Revival”. Dokument na podstawie książki Grahama Jonesa.

Pip Piper, twórca uznanego obrazu „Last Shop Standing”, w swoim ostatnim dziele skupia się głównie na kwestii odrodzenia sklepów płytowych oraz znaczeniu kultury winylowej jako całości. W filmie wypowiadają się eksperci z branży, właściciele sklepów muzycznych i fani płyt winylowych. Są też wywiady z artystami takimi jak Philip Selway (Radiohead), Ade Utley (Portishead), Joel Gion (The Brian Jonestown Massacre) czy Nick Mason (Pink Floyd), który o winylach wypowiada się tak:

„Z płytą winylową jest jak z herbatą. Możesz wybrać herbatę z torebki lub japońską ceremonię parzenia herbaty; ceremonia jest właściwym sposobem na podejście do muzyki.”

Razem z DVD otrzymamy ośmiostronicową książeczkę opisującą proces tworzenia filmu, z udziałem reżysera Pipa Pipera oraz autora Grahama Jonesa. Ponadto, na stronie wydawnictwa, dostępny jest również album kompilacji – oryginalnie wydany na Record Store Day 2019 – zawierający utwory artystów z wytwórni Distiller.

„The Vinyl Revival” (LP)

1) Anteros - Wrong Side
2) Cassia - Small Spaces
3) Bloody Knees - Spinning
4) The Ninth Wave - Used to Be Yours
5) The Ramona Flowers - If You Remember (Luxxury Remix)

1) Cassia - 100 Times Over
2) Anteros - Fool Moon
3) The Ninth Wave - Reformation (Alt Mix)
4) The Ramona Flowers - Strangers
5) Danny Goffey - Buzzkiller
6) Holy Oysters - Take Me For a Ride

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.