Newsy

Winylowe wznowienia klasyków od Bee Gees

Barbara Różańska
Barbara Różańska
16.03.2020
8 maja Capitol / UMe ponownie wyda pięć klasycznych albumów Bee Gees. Wznowienia ukażą się w limitowanym nakładzie, zarówno na czarnym, jak i kolorowym winylu.

Projekt reedycji obejmuje takie tytuły,  jak „Best of the Gees” (1969 r.), „Main course” (1975 r.) i „Children of the World” (1976 r.), a także podwójny album koncertowy „Here at Last… Bee Gees… Live” oraz „Spirits Have Flown” z 1979 roku. Wszystkie wydania zostały zremasterowane z oryginalnych analogowych taśm w Capitol Studios przez Kevina Bartleya i Iana Sefchicka.

„Best of the Bee Gees” to zbiór największych hitów grupy, w tym „I Gotta Get a Message to You” czy ballady „Words”. Z kolei „Main course” charakteryzował subtelny mariaż popowego brzmienia zespołu z rytmami R&B, jak w przypadku utworu „Jive Talkin”.

W 1976 roku, Bee Gees wypromowali przebój „You Should Be Dancing”, który opanował listy przebojów na całym świecie, a sam album –  „Children of the World” – zyskał status platynowej w USA. 

„Spirits Have Flown” był 15. albumem Bee Gees, a także pierwszym od czasu spektakularnego sukcesu ścieżki dźwiękowej „Saturday Night Fever” w 1977 roku. Na płycie znajdują się ulubione przez fanów kompozycje takie, jak „Tragedy”, „Too Much Heaven” czy „Love You Inside Out”.

Albumy są już dostępne w pre-orderze na stronie wydawnictwa.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.