Newsy

Wystawa "Elektronika PRLu" w Świdnicy

Portal Winylowy
Portal Winylowy
06.08.2020
W różnych częściach kraju odbywają się bardzo ciekawe eventy, które są mocno związane z tematyką winyli. Tym razem udało nam się zajrzeć do Świdnicy, gdzie co roku odbywa się wystawa "Elektronika PRLu".

Jak opowiada nam Tomasz Krug - inicjator imprezy (wraz z miastem Świdnica): Pokazuję na niej sprzęt produkowany w ubiegłym wieku przez firmy należące do zjednoczenia Unitra. Można zobaczyć i przekonać się, jak działały takie urządzenia jak odbiorniki radiowe (lampowe i tranzystorowe), magnetofony szpulowe i kasetowe, zestawy wieżowe, amplitunery, gramofony, kolumny głośnikowe, kolorofony i inne. Wystawa jest żywa, większość z tych rzeczy jest po naprawach i pomimo wieku nadal działa. Można poznać takie nośniki jak pocztówka dźwiękowa, taśma na szpuli, kaseta magnetofonowa czy płyta winylowa. Oprócz tego stanowiska do gier - Pegasus i Ameprod, czyli polski klon Ponga. 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Chociaż tegoroczna edycja już się zakończyła, możemy powrócić na nią dzięki zdjęciom Tomasza Kruga. 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.