Logotyp: DefJam.pl

DefJam.pl

Internetowy

Def Jam Recordings Poland to powstały w 2019 roku oddział legendarnego amerykańskiego labelu Def Jam.

Pierwszą płytą, która wyszła pod szyldem tej wytwórni był „Elwis Picasso" autorstwa ERO JWP. raper, znany z niezliczonej ilości gościnnych występów, po wielu latach wreszcie zdecydował się wydać swój pierwszy solowy krążek, którego premiera wywołała ogromne poruszenie w środowisku.

Kolejnymi artystami, którzy zdecydowali się na współpracę z labelem byli Young Igi – młody raper, którego utwory regularnie osiągają milionowe wyświetlenia oraz Frosti Rege – jeden z najmocniejszych reprezentantów młodej warszawskiej sceny, topowi producenci odpowiadający za utwory zbierające miliony wyświetleń na YouTube – nocny i deemz oraz legenda polskiej sceny hip hopowej – Włodi.

Polski oddział def jam angażuje się również w akcje wspierające młodych artystów, takie jak popkiller młode wilki oraz nawiązuje współpracę z debiutantami. Wśród takich postaci znaleźli się m.in. Miły ATZ – ambitny twórca, który świetnie odnajduje się zarówno w nowoczesnych grime’owych klimatach, jak i w spokojniejszej, funkowej stylistyce oraz Hodak autor nagranego w duecie z producentem 2K albumu “Custom”.

Kolejnymi dużymi wydarzeniami było zakontraktowanie bonsona, szczecińskiego rapera, który od lat współtworzy polską scenę hip-hopową i zrzesza olbrzymie grono oddanych fanów, świetnie odnajdujące się w stylistyce soul/r’n’b wokalistki Rosalie., mającej na koncie nominację do nagrody Fryderyk, a także wokalisty Vito Bambino z bardzo popularnego alternatywnego zespołu Bitamina. Jedną z najnowszych, a zarazem najbardziej zaskakującą współpracą def jam, jest alyona alyona. Współpraca z ukraińską traperka została ogłoszona podczas wyjątkowej imprezy inaugurującej działanie labelu NEW x TRUE by Def Jam w Reducie Banku Polskiego. Kolejnymi postaciami które zasiliły szeregi wytwórni są: Czarny HIFI - kompozytor z wieloletnim stażem, który na swoim koncie zebrał niezliczoną ilość wyróżnień, m.In. Fryderyka za projekt z Anią Dąbrowską, KPSN - prawdziwy selfmademan, który zaskakuje zarówno swoimi charyzmatycznymi, klasycznymi produkcjami, jak i niepozbawionym truskulowego zacięcia flow.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.