Newsy

Jubileuszowa edycja Audio Video Show (patronat: Portal Winylowy)

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
19.09.2023

Dla fanów dobrego dźwięku i obrazu Audio Video Show to impreza kultowa, trzydniowe święto, Gwiazdka jesienią. Co roku przyciąga do Warszawy, na PGE Narodowy, do hoteli Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip, wystawców hi-endowego sprzętu audio i video, pasjonatów muzyki, obrazu i technologii, muzyków, producentów i radiowców. I co roku udowadnia, że cały czas się rozwija i bije kolejne rekordy! Jakie niespodzianki czekają odwiedzających 27-29 października tego roku z okazji 25. edycji wystawy?

Pomysł na Audio Video Show w Polsce zrodził się w głowie głównego organizatora Adama Mokrzyckiego 27 lat temu. Początkowo miała to być impreza dla melomanów, dająca im możliwość obcowania z systemami audio z najwyżej półki, miejsce do testów, odsłuchów, rozmów i wyrobienia sobie opinii. Z czasem audiofilskie święto nabrało takiego rozmachu, że dziś plasuje się na drugim miejscu tego typu wystaw w Europie i trzecim na świecie. Na Audio Video Show przyjeżdżają nie tylko entuzjaści dobrego dźwięku i obrazu z całej Polski, ale też wystawcy i recenzenci z całego świata. Tu bez presji czasu można przetestować najlepsze (i często najdroższe) głośniki, wzmacniacze, odtwarzacze, słuchawki, systemy czy gramofony. Tu ogląda się najdroższe technologiczne zdobycze wśród telewizorów i projektorów, których próżno szukać nawet w świetnie zaopatrzonych sklepach RTV.

Ale Audio Video Show to nie tylko sprzęt! To swoista, pełna pasji przestrzeń do wymiany myśli, miejsce na szkolenia, seminaria, spotkania z muzykami, wreszcie zakupy. W ciągu trzech dni trwania wystawy jest czas, by posłuchać u źródła, co w audiofilskiej trawie piszczy i co planują producenci na kolejny sezon, dowiedzieć się od światowej sławy specjalistów, jak ustawić gramofon analogowy, ile wydać na adaptację akustyczną pomieszczenia i czym właściwie cechują się matryce OLED, a potem pójść na debatę dotyczącą wyższości winyli nad płytami CD, jeden z setek wykładów albo paneli tematycznych, odsłuch prowadzony przez dziennikarza muzycznego albo przepaść na długie godziny na giełdzie czarnych krążków.

Mimo dużej skali imprezy Audio Video Show nie zapomina o swoich korzeniach i nadal stawia na bliski kontakt odwiedzającego ze sprzętem i muzyką. Jakość odsłuchu i przyjemność z obcowania z danym systemem są tu na pierwszym miejscu. Stąd w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz w lożach VIP na PGE Narodowymprzestrzenie zostały tak zaaranżowane, żeby odtworzyć warunki panujące w salonach odsłuchowych albo salach kinowych. Tu nie podziwia się sprzętu z daleka, ale dotyka go, testuje, przynosi swoje płyty, by posłuchać, jak brzmią na danym systemie, przymierza nawet najdroższe słuchawki. Nie ma też limitu wejściówek, choć na niektóre seminaria trzeba się zapisywać. Na wystawę może wejść każdy, kto kupi bilet, a młodzież do 16.roku życia zwiedza ją za darmo. Nic więc dziwnego, że Audio Video Show bije rekordy frekwencji, a kursująca między PGE Narodowym a hotelem Radisson Blu Sobieski bezpłatna wahadłowa linia autobusowa, ułatwiająca przemieszczania się, cieszy się dużym powodzeniem.

Co nas czeka na 25. edycji Audio Video Show?

Tradycją Audio Video Show są spotkania tematyczne i prelekcje prowadzone przez dziennikarzy muzycznych i pasjonatów dobrych dźwięków. Wśród bywalców imprezy wypatrzeć można między innymi Piotra Metza, Hirka Wronę, Marka Sierockiego, Wojciecha Padjasa czy Tomasza Raczka. Prezentują swoje ulubione płyty, rozmawiają z artystami i producentami, dzielą się wiedzą, omawiają nowości rynkowe. Kogo będą gościć w tym roku?

„W 2023 roku obchodzimy nie tylko 25. urodziny Audio Video Show, ale przede wszystkim kilka rocznic, które dla fanów muzyki są kamieniami milowymi w historii. To 40-lecie wydania albumu „Nowe Sytuacje” Republiki czy 50-lecie „Dark Side of The Moon” Pink Floyd. Z tej okazji planujemy odsłuchy tych płyt na najlepszych systemach. Będą też spotkania z wyjątkowymi gośćmi z okazji wydania serii legendarnych płyt polskiej muzyki rozrywkowej z katalogu Polskich Nagrań w formacie SACD”– zdradził Adam Mokrzycki.

Na tegorocznej wystawie pojawi się również Katarzyna Groniec, Kasia Lins, Ania Leon, zespół Atom String Quartet, tegoroczny zdobywca Fryderyka w kategorii jazz – Michał Barański czy pianista Adam Kośmieja z nową płytą „Infinity” nagraną w Dolby Atmos. A to dopiero początek zapowiedzi, bo tradycyjnie Audio Video Show odkrywa karty atrakcji powoli.

Wystawę wspierają medialnie: android.com.pl, magazyn Audio, Audiomuzofans.pl, Audio-Video, Benchmark.pl, HiFi i Muzyka, iMagazine.pl, Portal Winylowy, Radio Eska, Radio Eska Rock, Soundrebels.com

Audio Video Show 2023 odbędzie się w dniach:

Piątek, 27 października

12:00 – 20:00

Sobota, 28 października

10:00 – 20:00

Niedziela, 29 października

10:00 – 18:00

Lokalizacje wystawy:

PGE Narodowy

Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

Warszawa

Hotel Radisson Blu Sobieski

Plac Artura Zawiszy 1

Warszawa

Hotel Golden Tulip

ul. Towarowa 2

Warszawa

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.