Newsy

Wyjątkowy box Kultu. Ruszył preorder

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
27.01.2023
KULT świętuje 41-lecie działalności! Zespół Kazika Staszewskiego w ten szczególny okres wchodzi z nowym, szczególnym wydawnictwem, które będzie pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, można zamówić na stronie wytwórni SP Records – www.sprecords.pl

XLI to unikatowy album Kultu – specjalne, wieloczęściowe wydawnictwo na okrągłe 41-lecie istnienia zespołu. Takiego projektu wydawniczego nikt w Polsce jeszcze nie realizował, zatem wspólne przedsięwzięcie Kultu i wytwórni SP Records jest pionierskie i także to czyni KULT XLI czymś wyjątkowym.

Wydawnictwo będzie składać się z czterech części: każda z nich będzie oznaczona odpowiednio literami K, U, L, T. Ukazywać się będą w kolejnych kwartałach 2023 roku – pierwszy preorder rusza już 27 stycznia i potrwa do 10 lutego, zatem obejmie dwa tygodnie. Ten model sprzedaży, spopularyzowany przez SP Records, oznacza, że wysokość nakładu każdej części wydawnictwa ustalą sami kupujący – wytłoczonych zostanie bowiem tyle płyt, ile ostatecznie zamówią klienci. 

W skład KULT XLI wejdzie 36 utworów doskonale znanych publiczności – przekrój najsłynniejszych kawałków formacji. Album „K” obejmować będzie lata 80., począwszy od debiutanckiego „Kultu”, poprzez „Posłuchaj, to do Ciebie”, „Spokojnie” i „Kasetę” do przełomowego „45-89”. Część „U” zawrze w sobie lata 90. – od „Your Eyes”, poprzez bazujące na tekstach Stanisława Staszewskiego „Tatę Kazika” i „Tatę 2” do naszpikowanego przebojami „Ostatecznego Krachu Systemu Korporacji”. Na części „L” znajdą się utwory z lat 00., od „Poligono Industrial” do „Prosto”. Ostatnia część, czyli album T, zawierać będzie kawałki z najnowszej historii Kultu, a także premierowe, niepublikowane wcześniej utwory.  

Do ostatniej części T dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów! Każdy, kto zamówi pierwszą część wydawnictwa (czyli płytę K z boxem) zyska gwarancję, że nadesłane przez niego KULTowe zdjęcie znajdzie się w albumie. 

Preorder części K, z wyborem najlepszych singlowych kawałków z lat 80. rozpoczął się 27 stycznia w sklepie internetowym wytwórni SP Records i potrwa do 10 lutego. Tylko w tym miejscu będzie można nabyć album z boxem i po dacie końcowej nie będzie możliwości zakupu. 

Link do preorderu.

Zdjęcia: SP Records

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.