Newsy

Crosley - miniaturowy gramofon na Record Store Day

Portal Winylowy
Portal Winylowy
15.01.2019

Targi CES 2019, jak co roku, obfitowały w ciekawostki także z branży muzycznej. Obok najbardziej wyczekiwanej premiery, jaką była prezentacja nowej wersji SL-1200 MK7 od Technicsa, na szczególną uwagę zasługuje miniaturowy gramofon firmy Crosley, wyprodukowany specjalnie z myślą o tegorocznej edycji Record Store Day (RSD).

Chociaż mini gramofony obsługują 3-calowe krążki, zdolne pomieścić zaledwie do 4 minut muzyki, cieszą się niezwykle dużą popularnością w Japonii. Nie dziwi więc fakt, że przedstawiciele Crosley zdecydowali się na współpracę z firmą Toyokasei, japońskim producentem winyli, który będzie odpowiedzialny za produkcję płyt w tym formacie.

Od strony technicznej mini gramofon Crosley prezentuje się dość interesująco. Za równowartość 70 USD dostajemy m.in.: wkładkę Audio- Technica, potencjometr PITCH, oraz (mini) pokrywę przeciwpyłową. Gramofon może być zasilany bateriami lub za pomocą USB.

Ta mikro ciekawostka nie jest jednak dostępna dla każdego. Jak wiadomo, oferty specjalne RSD są dostępne tylko w wybranych, niezależnych sklepach muzycznych i tylko podczas trwania Record Store Day (sobota, 13 kwietnia).

zdjęcia Crosley: Digital Trends
Barbara Różańska 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.