Newsy

Ekspertyzy sądowe co należy o nich wiedzieć? (scenotechnika)

Wpis Sponsorowany
Wpis Sponsorowany
21.07.2021
Jeśli masz problem ze swoją sprawą karną, rodzinną, drogową, to przydatne w rozwiązaniu twojego kłopotu, może się okazać odpowiednio przygotowana i opracowana ekspertyza sądowa. Kiedy warto zdecydować się na eksperta w tej dziedzinie? W jakich sprawach ekspertyzy sądowe mogą się okazać przydatne, a niekiedy nawet kluczowe dla rozwiązania sprawy sądowej?

Co to są ekspertyzy sądowe?


Ekspertyza sądowa nie jest to jedna, ściśle określona czynność. Ekspertyza jest to specjalistyczny zespół czynności o charakterze badawczym, które są wykonywane przez biegłego na zlecenie organu procesowego. Każda ekspertyza zakończona jest specjalistyczną opinią, która może być dopuszczona jako dowód w postępowaniu procesowym i przesądzić o rozwiązaniu sprawy na korzyść lub niekorzyść oskarżonego. Ekspertyza to określenie bardzo ogólne i tak jak zostało wspomniane, określa ona zespół specjalistycznych czynności. Jakie są rodzaje ekspertyz?

Rodzaje ekspertyz sądowych


W zależności od rodzaju czynności, jakie w ramach takiego badania są przeprowadzane, wyróżnia się wiele rodzajów sądowych ekspertyz. Najczęściej spotykane ekspertyzy: daktyloskopijna, antropologiczna, toksykologiczna, alkohologiczna, genetyczna, entomologiczna, fizykochemiczna, mechanoskopijna, śladów krwi, balistyczna, pisma i dokumentów, informatyczna, fonoskopijna, wariograficzna, osmologiczna, psychologiczna i psychiatryczna oraz traseologiczna. Rodzajów ekspertyz jest jeszcze wiele, wiele innych. Najnowszym tworem jest ekspertyza sceniczna.

Ekspertyza sceniczna co to takiego?


Sceniczna ekspertyza jest zlecana wówczas, kiedy mamy do czynienia z łamaniem prawa w zakresie organizacji instalacji scenicznej na koncertach, czy widowiskach scenicznych. Zatem w każdych konfliktach, które dotyczą branży estradowej. Jest to głównie problem spowodowany niedotrzymaniem warunków umowy bądź ich niedokładnym wykonaniem. Konflikt ten jest spotykany w prawie cywilnym bądź prawie postępowania cywilnego. Stronami konfliktu zazwyczaj są zamawiający usługę i wykonawca/dostawca usługi zleconej. Dzięki wykonaniu ekspertyzy ma się gwarancję, że usługa instalacji scenograficznej wykonana przez dostawcę na rzecz drugiej strony umowy, została wykonana należycie i zgodnie z zawartą między stronami umową. Dodatkowo jeśli będą stwierdzone jakieś uchybienia, ekspertyza jest poświadczeniem specjalisty, w sprawie odpowiedzialności stron przy umowach na usługi i dostawy scenotechnicznej. Ekspertyza jest także niezbędna przy opiniowaniu zagadnień związanych ze specjalizacją scenotechniczną i pojęciem związanym z kanonem sztuki estradowej.

Kogo zatrudnić do wykonania ekspertyzy?


Polecanym do ekspertyzy sądowej scenicznej jest ekspert Piotr Zajkiewicz. Więcej na jego temat można dowiedzieć się ze strony: http://www.szkoleniadlakadr.pl/ekspertyzy/. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie. Posiada bogate, dwudziestopięcioletnie doświadczenia w pracy nad realizacją koncertów, festiwali i innych wydarzeń artystycznych na większą i mniejszą skale. Od przeszło piętnastu lat sam projektuje i wykonuje instalacje sceniczne, dzięki czemu stał się w tej dziedzinie ekspertem, nie tylko z wiedzą teoretyczną, ale i praktyczną.

źródło: Wpis Sponsorowany 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.