Newsy

Trzecia winylowa premiera Czytelni Słów i Dźwięków Elektra w 2022 roku

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
28.10.2022
W ramach serii wydawniczej „Na żywo. Elektra.” zostaje wydana już trzecia płyta winylowa, będąca zapisem koncertu jaki dwaj giganci europejskiego jazzu Leszek Żądło i Joachim Mencel dali w grudniu 2021 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury. Płyty Elektry wydawane są pod patronatem Psychosondy.

W ramach interdyscyplinarnego projektu poświęconego legendarnej serii wydawniczej „Biały Kruk Czarnego Krążka”, w grudniowy, mroźny wieczór na sali widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury wystąpił legendarny jazzman Leszek Żądło, który niemal pięćdziesiąt lat temu debiutował w Klubie Płytowym  „Biały Kruk…”, fre-jazzową epopeją „Inner Silence”. 

W duecie z Joachmiem Menclem zabrali nas w międzyplanetarną podróż, specjalnym programem zatytułowanym „Cosmic Silence”, odnoszącym się do debiutu Leszka. „Cosmic Silence” poświęcili fascynującemu zjawisku fal dźwiękowych emitowanych przez ciała niebieskie układu słonecznego. 

Niczym nieskrępowana improwizacja na saksofon i lirę korbową odkrywa przed słuchaczem tajemnice kosmosu…

Leszek Żądło i Joachim Mencel "Cosmic Silence" - premiera płyty/release party.

14 listopada o 19.00 w Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA świętować będziemy premierę kolejnej płyty winylowej!  Tym razem na krążku znalazło się nagranie koncertu legendarnych jazzmanów Leszka Żądło i Joachima Mencela "Cosmic Silence". Podczas release-party Leszek i Joachim wykonają wybrane utwory z płyty, a artystka Anna Hlebowicz zaprezentuje zestaw specjalnych, tkanych okładek winyla "Comic Silence".

W grudniu zeszłego roku, w ramach projektu poświęconego legendarnej serii "Biały Kruk Czarnego Krążka" w Mazowieckim Instytucie Kultury wystąpili dwaj jazzmani i przyjaciele: Leszek Żądło i Joachim Mencel. Zaprezentowali specjalny program zatytułowanym „Cosmic Silence”, zainspirowany dźwiękami wydawanymi przez planety układu słonecznego. Koncert miał miejsce niemal 50 lat po debiucie Leszka w Klubie Płytowym „Biały Kruk…” z free-jazzową epopeją „Inner Silence”.

Prawie rok później, 14 listopada, świętować będziemy premierę płyty winylowej z nagraniem tego koncertu. Wydarzenie będzie miało formę release-party, w czasie którego Leszek i Joachim wykonają wybrane utwory z płyty. Dodatkowo wieczór będzie połączony z wernisażem Anny Hlebowicz, nowej kuratorki galerii Test, specjalistki w dziedzinie tkactwa. Artystka przygotowała zestaw specjalnych, tkanych okładek na płytę "Comic Silence".

Egzemplarze z tkaną okładką będzie można wylosować w internetowym pre-orderze płyty lub wygrać w konkursach organizowanych przez Czytelnię Elektra, a ściśle limitowany nakład nie będzie dostępny w sprzedaży ogólnej.

W trakcie wieczoru będzie za to możliwość zakupienia pięknie wydanej płyty winylowej, z okładką zaprojektowaną przez Tomasza Głowackiego.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.