Newsy

"Grooveoberek" wydawnictwa AC Records już dostępny

Portal Winylowy
Portal Winylowy
18.10.2019
Nakładem wydawnictwa AC Records ukazała się winylowa edycja projektu „MAP Grooveoberek”. Psychosonda jest patronem prasowym płyt AC Records.

Album jest efektem współpracy czołowych twórców polskiej (i nie tylko) sceny jazzowej - Krzesimira Dębskiego, Marcina Wądołowskiego, Piotra Lemańczyka oraz Adama Czerwińskiego. Niewątpliwym atutem płyty jest jej różnorodność gatunkowa oraz stylistyczna, dzięki której album stanowi unikatowe połączenie tradycyjnej kultury muzycznej ze współczesną wizją jazzu. Na szczególną uwagę zasługują m.in. oparta na mocnym brzmieniu gitar tytułowa kompozycja Adama Czerwińskiego, intrygująca interpretacja tradycyjnych polskich „Godzinek czy jazzowa interpretacja przebojowego utworu Krzesimira Dębskiego „Rancho”.

Materiał nagraniowy został zarejestrowany w grudniu 2018 roku w gdańskim Custom 34 Sudio przy wsparciu Piotra Łukaszewskiego. Z kolei mastering jest dziełem Seana Magee z kultowego Abbey Road Studios. Producentem albumu jest Adam Czerwiński.

Wydawnictwo ukazało się w ograniczonym nakładzie 400 egzemplarzy w wersji standardowej, na czarnym 180-gramowym winylu, oraz w wersji limitowanej, na szarym winylu w liczbie 190 egzemplarzy.

AC Records to wydawnictwo prowadzone przez znanego perkusistę Adama Czerwińskiego. Specjalizuje się w wydawaniu najwyższej jakości albumów jazzowych skupiających czołówkę polskiego i światwego jazzu. Domeną AC Records jest w pełni analogowa produkcja, limitowane edycje oraz dopieszczona szata graficzna.  

Płyty można nabyć na stronie wydawnictwa AC Records

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.