Newsy

Kacperczyk - Trasa Końca Świata

Artykuł Sponsorowany
Artykuł Sponsorowany
10.07.2023
Głos młodego pokolenia łączący doświadczenia generacyjne, ale podane w lekkim wydaniu. Rytmiczne brzmienia, gwiazdorskie współprace i ironiczny humor. Za te wszystkie cechy Polacy pokochali zespół Kacperczyk. Czym wyróżnia się ich twórczość? Co przygotowali na planowanej jesienią serii koncertów? Zdradzamy szczegóły!

Kacperczyk – co to za formacja?

Choć może się wydawać, że Kacperczyk to pseudonim jednego artysty, tak naprawdę zespół tworzą dwie osoby. Maciej i Paweł to duet braci z Lublina. Pierwszy z nich pisze teksty, gra na gitarze i śpiewa, z kolei drugi skupia się na produkowaniu muzyki oraz grze na perkusji. Po latach działania na lokalnej scenie trafili do czołowego polskiego labelu. Ekipa Kacperczyk to fenomen na polskim rynku muzycznym, ponieważ jako pierwszy skład alternatywny występują pod marką SBM, która znana jest z mocnego stawiania na promowanie rapu.

Duet Kacperczyk zadebiutował w 2020 roku albumem Sztuki piękne. Dzięki ironicznym tekstom i mariażom z popem, punk rockiem i rapem bracia zostali zauważeni przez najważniejsze wydarzenia muzyczne w Polsce. W ten sposób można było ich posłuchać na takich eventach jak m.in. Orange Warsaw Festival, Spring Break oraz Open’er. Do debiutanckiej płyty dograli się np. Jan-rapowanie, Ralph Kamiński, Białas oraz Ten Typ Mes.

Rok później ukazał się drugi krążek Macieja i Pawła pod tytułem Kryzys wieku średniego. Na tym albumie bracia skupili się na tematach związanych z wkraczaniem w dorosłość, czyli końcem czasów studenckich, wyprowadzką z domu rodzinnego, odstawieniu używek oraz trudnym czasem lockdownu. W tym wydawnictwie pojawiły się gościnne występy takich postaci jak Julia Wieniawa, Janusz Walczuk czy CatchUp.

Trasa Końca Świata – w jakich miastach odbędą się koncerty?

Bracia Kacperczyk chętnie koncertują nie tylko na festiwalach, lecz także w mniejszych klubach czy na plenerowych wydarzeniach. Po trzech latach towarzyszenia na różnych eventach innym artystom wyruszają w swoją trasę koncertową. Zatytułowali ją enigmatycznie Trasa Końca Świata. Czego się można na niej spodziewać? I jakie miasta odwiedzą? Obecnie zapowiedziane są takie miejscowości jak:

  • Torwar, Warszawa, 28 października

  • MCK, Katowice – 29 października

  • B90, Gdańsk – 10 listopada

  • B17, Poznań – 11 listopada

  • A2, Wrocław – 25 listopada

  • Klub Studio, Kraków – 16 grudnia

Panowie zapowiadają, że na trasie przygotowali liczne niespodzianki – nie tylko na scenie towarzyszyć Kacperczykom będzie większa liczba muzyków, lecz także specjalnie na tę trasę zaprojektowana będzie szczególna scenografia. Dodatkowo w planie każdego koncertu są goście. Kto to będzie? Dowiemy się niebawem.

Bilety na koncerty w ramach Trasy Końca Świata można kupić w Going. i Empik Bilety. -> Kacperczyk - Trasa Końca Świata

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.