Newsy

Nowe utwory Kultu na 41. rocznicę obecności na scenie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
11.10.2023

KULT powraca! W jubileuszowym roku świętowania 41. rocznicy istnienia formacji zespół przy współpracy z wytwórnią SP Records przygotował dla fanów mnóstwo atrakcji, w tym wyjątkowe wydawnictwo KULT XLI. Jesienią, gdy świętowanie wchodzi w decydująca fazę i gdy rusza tradycyjna jesienna trasa koncertowa Kultu - Pomarańczowa Trasa - przyszedł czas na zupełnie nowe utwory. Klip do pierwszego z nich, "Na łódce w Oslo", jest już dostępny w serwisie YouTube.

KULT XLI to wyjątkowe, czteroczęściowe wydawnictwo z wyborem najlepszych i najbardziej znanych utworów Kultu. Każda z czterech części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom - od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji, dostępnej w sprzedaży wyłącznie na stronie wydawcy SP Records i tylko w określonym terminie - raz na kwartał. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.

Trwa właśnie sprzedaż ostatniej części kompilacji - albumu "T". Tym razem Kult przypomina utwory z albumów "Wstyd" (2016) i "Ostatnia płyta" (2021)  - z płyty "Wstyd" wybrano kawałki "Wstyd" i "Madryt", a z "Ostatniej płyty" - "Chcę miłości", "Wiara", "Szok szok disco pop" i "Rafi". Zestaw uzupełniają trzy premierowe utwory, nagrane specjalnie na album "T" - "Grupa paryska", "Najlepsze miejsce na świecie" oraz "Na łódce w Oslo".

Kawałek "Na łódce w Oslo" jest już dostępny w serwisie YouTube. To powrót Kultu do mocnego, gitarowego grania, a muzyce towarzyszy jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Utwór zilustruje teledysk wg koncepcji Sławka Pietrzaka z animacją autorstwa grupy Guzik-Owcy. Jest przewrotnie, autoironicznie i ciekawie!

"Na łódce w Oslo" jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafi na jubileuszowe wydawnictwo Kultu.  Zespół Kazika Staszewskiego świętuje 41-lecie działalności nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem. Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, zamówiło niemal pięć tysięcy fanów, a druga i trzecia zanotowały jeszcze lepszy wynik! 

Trwa właśnie sprzedaż części "T", czyli ostatniej odsłony albumu jubileuszowego. Album "T" jest integralną częścią wydawnictwa KULT XLI, ale oczywiście można nabyć go osobno. Do płyty dołączony zostanie także album, w którym znajdzie się kilkaset fotografii z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów! Będzie to wielka gratka dla każdego fana Kultu i nie tylko.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.