Newsy

Lexusowy gramofon w luksusowym samochodzie

Szymon Figura
Szymon Figura
26.03.2021
Winyle w aucie? Proszę bardzo! Lexus prezentuje nowatorski projekt samochodu, który w swoim wyposażeniu ma... prawdziwy gramofon! Znajdziemy go w najnowszym modelu Lexus IS.

Technologia 3D, włókna węglowe i aluminium... trzy składniki, dzięki którym niecodzienny pomysł (a także marzenie miłośników dobrej muzyki) staje się rzeczywistością. Wbudowany w deskę rozdzielczą gramofon zostaje podłączony do zestawu Mark Levinson Premium Surround Sound. Jego 17 głośników wkrótce wypełnia samochód dźwiękami wysokiej jakości, odtwarzając nagrania z pełnowymiarowych płyt 12".

Takie powroty do klasyki są zresztą bardzo w stylu Lexusa. W końcu to koncern, który przez długi czas umożliwiał klientom zakup samochodów z odtwarzaczami zwyczajnych kaset. Natomiast winyle będą królować na razie tylko w jednym modelu. Niejeden miłośnik czarnych płyt przerwałby teraz, pytając: "a co z wstrząsami?". Igła gramofonu może przecież przeskakiwać podczas jazdy, wpływając na odtwarzanie muzyki. Tutaj po raz kolejny z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Lexus IC ma być bowiem wyposażony w specjalnie zaprojektowane zawieszenie, które dodatkowo zamortyzuje każdy wstrząs. Co prawda winylowego modelu raczej nie zobaczymy w ofertach salonów, ale na pewno będzie można go podziwiać podczas wydarzeń organizowanych przez koncern!

zdjęcia: materiały prasowe Lexus 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.