Newsy

Nowy Lexus IS z wbudowanym gramofonem

Portal Winylowy
Portal Winylowy
22.02.2024

Japoński producent samochodów prezentuje najnowszy model IS z wbudowanym gramofonem, wyprodukowany w technologii druku 3D.

Okazją do prezentacji nowinki była premiera nowego albumu DJ Madliba. Lexus zaprezentował pokazowy egzemplarz najnowszego modelu IS, wyposażony w gramofon zintegrowany z deską rozdzielczą. Materiały wykorzystane do produkcji urządzenia to aluminium i włókno węglowe; wymiary gramofonu umożliwiają odsłuch standardowych płyt winylowych o rozmiarze 12 cali.

Pokładowy system dźwiękowy obejmuje także zestaw audio Mark Levinson Premium Surround Sound z 17 głośnikami, wzmacniacz o łącznej mocy 1800 W oraz dekoder dźwięku przestrzennego w standardzie 7.1. Inżynierowie Lexusa zadbali również o stabilizację gramofonu - zawieszenie zostało zmodyfikowane tak, by zapobiegać przeskakiwaniu igły po rowkach płyty podczas jazdy ze zmiennym tempem lub po nierównej nawierzchni.

Jak informuje producent, Lexus IS z wbudowanym gramofonem nie znajdzie się w regularnej sprzedaży; samochód będzie można jednak zobaczyć w przyszłości na targach, wystawach i innych wydarzeniach branżowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.