Newsy

Konkurs 30/30 - start naboru do X edycji

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
21.02.2024

Rusza nabór do jubileuszowej, dziesiątej edycji Konkursu 30/30, wyłaniającego 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych minionego roku. Portal Winylowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Kryteriami oceny okładek będą m.in. walory artystyczne, oryginalność pomysłu, jakość typografii, warsztat, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną. Zwycięskie prace trafią na wystawę pokonkursową, która odbędzie się latem w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu.

Jury konkursu przyzna trzy nagrody główne, Nagrodę im. Rosława Szaybo oraz Nagrodę Specjalną za Edytorstwo. Kontynuowana będzie także idea Nagrody Publiczności, której laureat zostanie wyłoniony w drodze głosowania osób odwiedzających Galerię w czasie wystawy pokonkursowej. Jubileuszowa edycja nie może odbyć się bez wyjątkowej niespodzianki, o której organizatorzy konkursu poinformują w późniejszym terminie.

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jednym z twórców idei był Marcin Kostaszuk, wieloletni dziennikarz muzyczny „Głosu Wielkopolskiego”, obecnie pracownik Urzędu Miasta w Poznaniu, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, a przy tym prawdziwy pasjonat muzyki. Współtwórcą pomysłu konkursu był Rosław Szaybo – legenda nie tylko polskiej, ale i światowej szkoły projektowania okładek. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swój unikatowy charakter i główną myśl przewodnią, którą jest poszukiwanie doskonałej syntezy muzyki i grafiki. Skład konkursowego jury od dekady tworzą cenieni graficy i fotograficy, projektanci wysoko ocenianych okładek i muzycy, specjaliści zawodowo zajmujący się tematami projektowania i dziennikarze.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystego wernisażu, który odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

Nabór do Konkursu 30/30 trwa do 24 marca 2024 r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin: http://konkurs3030.pl/

Kolaż wykonany na podstawie okładek finalistów z ubiegłych lat:

Jacek Walesiak: JWP BC "Koledzy" II Nagroda VIII edycja

Tomasz Dubiel, Małgorzata Penkalla, Magdalena Gajdzica, Kasia Przezwańska, Katka Blajchert, Joanna Wojniłko, Enchanted Hunters „Dwunasty dom”

Konrad Wullert, Łona i Weber, „Nawiasem mówiąc”

Grzegorz „Forin” Piwnicki, Voskovy „Second Hand”

Autorka: Magdalena Sobolska

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.