Newsy

Startuje nowy label: "Moontag" Karolak Piano Trio będzie na winylu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
13.05.2023
Płytą "Moontag" Karolak Piano Trio debiutuje nowy winylowy label związany z warszawskim sklepem Płyty Gramofonowe. Premiera 24 czerwca 2023 podczas Winylobrania o Wojciechu Karolaku. Limitowana edycja 300 numerowanych egzemplarzy!

Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer w winylowej wersji albumu pt. „Moontag”. Tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym. W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik.

Wersja winylowa rozszerzona o wkładkę ze zdjęciem Wojciecha Karolaka w obiektywie Jarka Wierzbickiego oraz tekstem Jana Ptaszyna Wróblewskiego:

(fragment)

"Było to w 1958 roku, kiedy jako Jazz Believers pojawiliśmy się w Piwnicy Pod Baranami, którą zarządzał mistrz Piotr Skrzynecki i odbywały się niemal masowo różne koncerty i kabaretowe przedstawienia. Pojawił się taki wysoki, pieruńsko elegancki i przystojny z altem. Grał słodziutko, z serduszkiem i, co najważniejsze, głową. Perorował swoim barytonem w rozmowach, a w ogóle był bardzo sympatyczny i strasznie pasujący towarzysko. Wojtek Karolak. I z tym że altem wszedł do Believersów. Po pewnym czasie zamienił alt na tenor, z którym po rozpadzie Believersów przeniósł się do Wreckersów. W kolejnym podejściu zastałem Go jako pianistę u Andrzeja Kurylewicza. W każdym z tych wcieleń robił wrażenie. Oddawał się muzyce całym sobą. Tak los zrządził, że od tego spotkania wspólnie koncertowaliśmy przez wiele lat..."

„Moontag” wypełniają utwory znamienitych polskich oraz amerykańskich kompozytorów: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

Lista utworów:

A1 Moontag
Written By – Wojciech Karolak

A2 Eight Plus Four
Written By – Wojciech Karolak

A3 Cherry
Written By – Krzysztof Komeda

A4 Ballad For Bernt
Written By – Krzysztof Komeda

B1 I Hear Music
Written By – Burton Lane

B2 Old Folks
Written By – Willard Robison

B3 Dobranoc, Już Czas Na Sen
Written By – Jerzy Wasowski

Credits:

Piano – Wojciech Karolak
Perkusja – Arek Skolik
Producent, Kontrabas – Paweł Pańta

Miks, mastering – Jacek Gładkowski
Fotografie – Jarek Wierzbicki
Projekt okładki – Agnieszka Sobczyńska
Nagranie – Quality Studio
Recording Supervisor – Jeremiasz Hendzel

Link do preorderu: https://plytygramofonowe.pl/plyty-winylowe/83307-karolak-piano-trio-moontag.html

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.