Newsy

Music Inspired by Slavs i Lunatic Soul prezentują nowy singiel! Niebawem winyl

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
18.04.2023
Music Inspired by Slavs prezentują video do utworu „Swaróg”. Klip, stworzony przez Bui Film, ilustruje trzeci singiel z nadchodzącej, nowej płyty zespołu.

Mariusz Duda mówi o swoim udziale w nagraniu:

Dlaczego jako Lunatic Soul a nie Mariusz Duda? Bo po pierwsze - muzyka Music Inspired by bliższa jest klimatom znanym chociażby z Lunatic Soul. A po drugie - to dobry moment by podkreślić, że Riverside i Lunatic Soul to jednak dwa kompletnie różne muzyczne światy, w których to - oprócz muzycznych różnic stylistycznych - staram się też… np. inaczej śpiewać.

Wokal na najnowszym singlu Music Inspired by, będzie więc odbiegał od tego, co prezentuję na chociażby riversajdowym „ID.Entity”.

Myślę, że fakt posiadania kilku muzycznych światów jest najlepszą rzeczą, jaka może przydarzyć się artyście. Cieszę się, że mam taką możliwość i mogę z niej korzystać, wybierać, przebierać, i wskakiwać w dowolny projekt, w wygodnym dla mnie czasie i zgodnie z aktualną potrzebą.

Dziękuję kolegom za ten fantastyczny utwór. Że mogłem w nim zaśpiewać swój tekst i ułożyć swoje wokalne melodie. Wierzę, że „Swaróg” przypadnie do gustu nie tylko fanom Lunatic Soul, ale również wszystkim kochającym takie nieoczywiste orientalno-melancholijno-transowe muzyczne podróże.

Najnowszy album Music Inspired by zatytułowany jest "Music Inspired by Slavs" i ukaże się na 21 kwietnia bieżącego roku. Do każdego zamówionego winyla (180 g, gatefold) będzie dołączony plakat z autografami. Zamówienia można składać pod tym linkiem:

https://mystic.pl/MUSIC-INSPIRED-BY-SLAVS-ccms-pol-112.html 

Za temat przewodni płyty posłużyła mitologia dawnych Słowian. Poza zawartością czysto muzyczną, album opatrzony jest wspaniałą szatą graficzną oraz zawiera opisy każdego z utworów wprowadzające słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich.

„Music Inspired by Slavs” to album wielowymiarowy. Muzyka folk splata się tu z rockiem i elektroniką. Korzenny, folkowy, słowiański klimat kompozycji jest muzycznym "daniem głównym". Jednakże nie jedynym. Na jego tle, usłyszeć można instrumenty i języki z różnych stron świata. Tak więc, w sensie muzycznym jest to opowieść wielowątkowa i wielokulturowa, a "Słowiańszczyzna" stanowi jej centrum. W warstwie konceptualnej – tytuły poszczególnych utworów to imiona słowiańskich bóstw. Na płycie jest też pięć krótkich form muzycznych pełniących rolę przerywników. Ich tytuły (północ, wschód, zachód, południe, centrum) to swego rodzaju drogowskazy wskazujące charakter różnorakich, zewnętrznych wpływów muzycznych obecnych na płycie.

W charakterze gości na albumie wystąpiło szesnastu artystów. Wśród nich nie zabrakło tak uznanych muzyków jak Krzysztof Drabikowski (Batiuszka), który zadbał o niezwykłe w swoim charakterze, klimatyczne, mroczne wokale, przypominające cerkiewne pieśni liturgiczne, ale także folkowe zaśpiewy, oraz Mariusz Duda (jako Lunatic Soul).

***

„Music Inspired by" to projekt, w którego skład wchodzi trzech muzyków - Artur Szolc, Robert Srzednicki oraz Kris Wawrzak. Na swoich albumach prezentują niezwykle przestrzenną i klimatyczną wizję dźwiękową, w której można znaleźć elementy charakterystyczne dla muzyki folk, rocka, klasyki oraz elektroniki. Instrumentarium projektu jest bardzo złożone, a w jego skład wchodzą m.in. wszelkiej maści instrumenty perkusyjne, smyczkowe, klawiszowe i szarpane oraz cała gama zupełnie współczesnych syntezatorów i samplerów. Każdy z albumów wydanych przez grupę spełniał rolę muzycznej ilustracji do danego tematu, który zawsze pozostawał ezoteryczny, tajemniczy i - w pewien sposób - nietypowy. Dotychczas ukazały się albumy: "Music Inspired by Tarot", "Music Inspired by Zodiac", "Music Inspired by Alchemy".

Tracklista „Music Inspired by Slavs”:

1. FURTA

2. ŚWIĘTOWIT 

3. WSCHÓD 

4. SWARÓG 

5. MOKOSZ 

6. PÓŁNOC 

7. PERUN 

8. TRZYGŁAW 

9. CHORS 

10. ZACHÓD 

11. KUPAŁA 

12. POŁUDNIE 

13. ŁADA 

14. WELES

15. ROZSTAJE 

16. ROD

 

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.