Newsy

Dyskusyjny Klub Płytowy. Odsłuchy: Karolak Piano Trio – Moontag. Słuchamy test pressa!

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
31.05.2023
Mazowiecki Instytut Kultury oraz Fundacja Kultury bez Barier zapraszają wszystkich miłośników i miłośniczki muzyki na cykl poświęcony fenomenowi płyt winylowych. Podczas comiesięcznych spotkań w naszej Czytelni Słów i Dźwięków Elektra, przy kawie lub herbacie, będziemy słuchać muzyki, rozmawiać o niej, odkrywać jej tajemnice w towarzystwie zapraszanych gości – ekspertów, muzyków i pasjonatów. Czerwcowe spotkanie poświęcimy wyjątkowemu wydawnictwu przygotowanemu wspólnie przez Pablobasso Continuum Records i sklep Płyty Gramofonowe! Podczas odsłuchu będzie można po raz pierwszy, przedpremierowo posłuchać materiału z płyty Karolak Piano Trio – Moontag.

Gość: Paweł Pańta i Wojciech Kapelko

Kiedy: 5 czerwca 2023 r. i każdy pierwszy poniedziałek miesiąca

Miejsce: Czytelnia Elektra na parterze Mazowieckiego Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12

Start: g. 18:00

Wstęp wolny

Podczas gdy limitowany nakład płyty będzie przygotowywany z myślą o czerwcowej premierze (24.06), my odsłuchamy jednej z 5 płyt testowych, które zwyczajowo tłoczy się celem sprawdzenia jakości matryc. Gośćmi czerwcowego spotkania będą Paweł Pańta, który na płycie gra na kontrabasie, a także jest producentem albumu; oraz Wojtek Kapelko założyciel i szef sklepu Płyty Gramofonowe, niestrudzony animator stołecznego życia winylowego.

O płycie:

„Moontag” wypełniają utwory znamienitych polskich oraz amerykańskich kompozytorów: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing, umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

O cyklu Dyskusyjny Klub Płytowy Elektry – Odsłuchy

Okazją do spotkania w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będą odsłuchy płyt winylowych organizowane razem z fundacją Kultury bez Barier, zajmującą się dostępnością wydarzeń kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami.

Audiofilski sprzęt, który mamy w Elektrze (Gramofon Pro-Ject Classic EVO z wkładką Sumiko Olimpia, wzmacniacz Fezz Audio Titania, kolumny Pylon Audio diamond 30) zapewni pełnię muzycznych doznań, a pętla indukcyjna i tłumaczenie spotkań na Polski Język Migowy, uczyni je bardziej dostępnymi.

Oprócz słuchania muzyki w doskonałych warunkach audio, na klubowiczów i klubowiczki czekają także inne atrakcje: unboxingi wyjątkowych wydań płyt, spotkania z gośćmi wprowadzające w magię świata muzyki, Latająca Płytoteka (rozdajemy płyty nie mieszczące się w kolekcji Elektry!), a także możliwość umycia płyt ze swojej kolekcji profesjonalną myjką, którą mamy w Czytelni.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Płytowego to także okazja, aby w pierwszej kolejności dowiedzieć się o planach wydawniczych i wydarzeniach Elektry. Z kolei dla najwytrwalszych klubowiczów, którzy będą regularnie uczestniczyć w odsłuchach, przygotujemy specjalne świąteczne prezenty… co to będzie? To tajemnica, ale możemy zdradzić, że będzie duże i okrągłe…

Organizatorzy: Fundacja Kultury bez Barier, Mazowiecki Instytut Kultury, sklep Płyty Gramofonowe;

Współpraca: Psychosonda

Spotkania będą dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z pętlą indukcyjną.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.