Newsy

"OMEN" Kasi Lins - miłosne crime story

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
29.10.2023

Po trzyletniej przerwie Kasia Lins powraca z nowym materiałem - albumem „OMEN", dostępnym już w sprzedaży na winylu i CD.

Po trzyletniej przerwie Kasia Lins powraca z nowym materiałem, a raczej z... miłosnym crime story. Albumem „OMEN" wyraźnie przypieczętowuje swój wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa „Moja wina", jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu. Zauważalne jest korzystanie z nowych środków wyrazu, zminimalizowanie warstwy instrumentalnej, a niekiedy nawet wokalna powściągliwość.

Posługując się metaforą, artystka tworzy impresje o kobiecie, jej konstrukcji, umyśle i cielesności. Bohaterka z płyty, „stworzona z żebra" prywatnej Kasi, to kobieta mająca poczucie siły i sprawczości, ale niekiedy też lęku i obaw. Nie inaczej jak poprzednio, teledyski towarzyszące muzyce silnie bazują na wpływach filmowych. Kryminalne zagadki skrzyżowane z kinem akcji - a wszystko to w mało poważnej narracji - są skutecznym odciążeniem powagi tekstów. Miłość i śmierć wciąż idą ze sobą w parze.

Autorami kompozycji i aranżacji są Kasia Lins i Karol Łakomiec. Nagrali oni też lwią część wszystkich partii na płycie, a współproducencko wspomógł ich Arek Kopera. Partie perkusji zagrała Wiktoria Jakubowska, a saksofonu Piotr Chęcki z zespołu Nene Heroine.

Obok premierowych utworów, na płycie ukażą się także znane już słuchaczom single „Nieba nie ma", „Po trupach do Ciebie", „Do śmierci mamy czas" czas (z gościnnym udziałem WalusiaKraksaKryzys) i „Persefona". Kasia Lins przyzwyczaiła nas już do czerpania z fruktów polskiej poezji, jednak tym razem po raz pierwszy sięgnęła po prozę. W utworze „Ani Amen" wybrzmiewają słowa na podstawie tekstów Jerzego Pilcha opracowane przez Kingę Strzelecką-Pilch (wdowę po pisarzu), która zaproponowała Kasi stworzenie muzycznej interpretacji.

„OMEN" usłyszymy na żywo podczas „Zabójczej Trasy" promującej to wydawnictwo. Szczegóły i bilety dostępne na stronie wydawcy albumu - UMC Polska.

Tracklista:

 1. Nieba nie ma

 2. Nikogo nie chcę

 3. Do śmierci mamy czas (feat. WaluśKraksaKryzys)

 4. Anioł

 5. Po trupach do Ciebie

 6. Miłość się nie kończy

 7. Niepalenie

 8. Omen

 9. Nie lubię zimnej wody

 10. Ani Amen

 11. Sto żyć

 12. Persefona

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.