Newsy

24 listopada premiera albumu 1988 "Gruda"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
25.10.2023

Przemysław "1988" Jankowiak we współpracy z wytwórnią S7 Records wydaje album "Gruda" na winylu w dwóch limitowanych wersjach. Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 24 listopada.

Album "Gruda" ukaże się w dwóch kolekcjonerskich, numerowanych wydaniach, wzbogaconych o booklet Filipa Kalinowskiego:

  • Fearless Dreamers Smoke LP (limit 300 sztuk)

  • S7->S6 Black LP (limit 200 sztuk)

1988, właściwie Przemysław Jankowiak (ur. 21 maja 1988) to pochodzący ze Szczecina, związany z Gdynią muzyk, producent muzyczny, kompozytor, wydawca i artysta wizualny. Znany m.in. z zespołu Syny, współpracy z Włodim, Brodką oraz z solowej działalności. Współzałożyciel grupy RAIZA Soundsystem oraz nieistniejącej już wytwórni Latarnia Records.

Tego wszystkiego już nie ma. Nie ma post-transformacyjnego, dzikiego Szczecina i nieodżałowanego, warszawskiego - nomen omen - Pogłosu. Nie ma Synów, nie ma Latarni i nie ma Primeshitu. To wszystko pozostało jedynie w dźwięku; sprężynuje w nim zamknięte po wsze czasy na krążku zatytułowanym „Gruda" - kolejnym po „Oriencie" i „No Fun" epizodzie synoskiej sagi - płycie dedykowanej nieustraszonym marzycielom; płycie-podźwięku, płycie-pogłosie, płycie-reverbie. - Filip Kalinowski

Album można zamawiać w preorderze na stronie https://klubplytowy.pl/products/gruda

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.