Newsy

Pierwsza część Record Store Day już 29 sierpnia

Portal Winylowy
Portal Winylowy
24.08.2020
Tegoroczna edycja Record Store Day uległa zmianie i event został podzielony na trzy części. Przed nami - 29 sierpnia - pierwsza z nich. Psychosonda jest oficjalnym partnerem medialnym wydarzenia.

Record Store Day to święto niezależnych sklepów płytowych. W tym roku obchodzone będzie po raz trzynasty. W Polsce RSD oficjalnie organizowane jest po raz drugi. Za organizację odpowiada warszawski sklep Winylowa, który jest jedynym oficjalnym przedstawicielem marki w Polsce i jako jedyny uzyskał zgodę i akceptację na organizację tego święta w Polsce od właścicieli marki RSD. 

Z powodu globalnej sytuacji związanej z rozprzetrzenianiem się koronawirusa, tegoroczna edycja Record Store Day uległa zmianie i event, który pierwotnie miał odbyć się 18 kwietnia, a potem 20 czerwca, został podzielony na 3 odrębne RSD Drops, które odbędą się: 

  • 29 sierpnia
  • 26 września
  • 24 października

Lista tegorocznych tytułów RSD także została podzielona na 3 części i jest dostępna na stronie recordstoredaypolska.com.

W tym roku, jako Record Store Day w Polsce, wydaliśmy 10 tytułów, które miały być dystrybuowane podczas RSD. Część z nich trafiła do sklepów już 20 czerwca, kiedy to zorganizowaliśmy we wszystkich sklepach biorących udział w RSD akcję #winylowasobota.  Pozostałe 3 tytuły będą miały premierę 29 sierpnia. Są to:

  • Taco Hemingway „Szprycer“
  • Adam Czerwiński, Krzesimir Dębski, Wojciech Niedziela „ Two Out Of Two: Reference Acoustique”
  • Percival „Wild Hunt Live Pyrkon 2018”

Niezmiernie miło nam także poinformować, że albumy Adama Czerwińskiego, Krzesimira Dębskiego, Wojciecha Niedzieli „Two Out Of Two: Reference Acoustique” i zespołu Percival „Wild Hunt Live Pyrkon 2018” znalazły się w globalnej dystrybucji, co oznacza, że będą dostępne w sprzedaży europejskiej, amerykańskiej i japońskiej! Według ostatnich danych, tytuły te zostały już w całości zarezerwowane przez amerykańskie sklepy muzyczne i pojawią się tam w sprzedaży detalicznej 29 sierpnia!

W polskiej edycji Record Store Day bierze udział 30 sklepów muzycznych w całej Polsce, których pełną listę można znaleźć na stronie recordstoredaypolska.com.

Zapraszamy 29 sierpnia na Record Store Day!

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.