Newsy

Premiera "Portretów" na winylu + zaproszenie na odsłuch

Portal Winylowy
Portal Winylowy
29.05.2019
W czwartek 30 sierpnia o godzinie 19:00 w warszawskim studiu U 22 odbędzie się premierowy odsłuch niezwykłej płyty "Portrety".

Najpierw był pomysł (który się przyśnił) - nagrać płytę z perkusistami. Trochę szalone, ale zarazem nowatorskie i właśnie dlatego idealnie pasujące do U Know Me. Potem były spotkania w cztery oczy z muzykami i proste założenia - chcemy Twój autorski utwór, który podpiszemy imieniem i nazwiskiem. Chcesz gości? Proszę bardzo, ważne tylko, żeby rdzeniem kawałka pozostała perkusja lub instrumenty perkusyjne. Stylistyka muzyczna? Pełna dowolność. Każdy zgodził się bez wahania. 

Dlaczego perkusiści? Bo często o nich zapominamy, są zazwyczaj w cieniu, a ich rola jest przecież nie do przecenienia! Chcemy pokazać, jak zdolni i otwarci muzycznie są to artyści. Wiemy, że nasza miłość do rytmu, werbli, hi-hatów i stopy nie przejdzie bez echa. 

Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler to bohaterzy tego niezwykłego projektu o tytule PORTRETY. 

Portrety nie tylko muzyczne, bo w powstaniu płyty pomógł znakomity fotograf - Filip Ćwik, którego fotografie ozdabiają okładkę albumu. W tym miejscu należy wspomnieć o świetnej pracy Macieja "Animisiewasza" Grochota, który jest autorem pięknie nawiązującego do tradycji frontu okładki oraz przejrzystego składu całego projektu. Piękne wprowadzenie napisał Bartek Chaciński, a wśród muzycznych gości znaleźć można takie postaci jak Monika Borzym, en2ak, Marek Pędziwiatr, Kuba Więcek i Olaf Węgier oraz Piotr Zabrocki. Mastering to dzieło Michała "Eproma" Baja. 

PORTRETY ukazują się 31. maja przede wszystkim na winylu, ale wyjątkowych ośmiu utworów posłuchać będzie można również w formie cyfrowej. Winyl został wytłoczony w ilości 500 sztuk na 180 gramowym wosku i zadrukowaną kopertą wewnętrzną. Dystrybucją płyt w Polsce zajmuje się Asfalt Distro. 

 Album tracklist: A1. Michał Bryndal - Kovalevo Tone Bank (5:41) A2. Hubert Zemler - The Life and Death of Ben Bekele (4:00) A3. Marcin Rak - Alpaka (3:41) A4. Qba Janicki - Kabina Projekcyjna (3:43) B1. Krzysztof Dziedzic - Vagabonde (5:36) B2. Łukasz Moskal - Father Sparrow (3:32) B3. Jan Młynarski - Roj (3:49) B4. Rafał Dutkiewicz - Displaced (3:05)

Tłoczenie: WM Fono
Winyl dostępny: U Know Me Records

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.