Newsy

Pearl Jam ambasadorem Record Store Day 2019

Barbara Różańska
Barbara Różańska
13.02.2019

Zbliża się dwunasta edycja Record Store Day (13 kwietnia). Organizatorzy właśnie ogłosili, że ambasadorem tegorocznego święta będzie grupa Pearl Jam.

W oficjalnym oświadczeniu zespołu, Mike McCready podkreślił swoje przywiązanie do idei niezależnych sklepów płytowych oraz zwrócił się do fanów z apelem:

Wspieraj każdy niezależny sklep muzyczny, jaki tylko możesz. Są one dobrą częścią naszego społeczeństwa. Jeśli kochasz muzykę, to jest właśnie miejsce, w którym możesz ją znaleźć. (…) Wymaga to trochę wysiłku. Trzeba szukać tego, czego się chce. Musisz rozmawiać z ludźmi. (…) To miejsce, gdzie się uczysz. To miejsce, gdzie się dobrze bawisz. To miejsce, w którym odkrywasz muzykę na nowo.”

Record Store Day to święto muzycznej niezależności i indywidualizmu. To dzień, w którym ludzie tworzący kulturę winylową spotykają się, by zaakcentować szczególną rolę, jaką niezależne sklepy płytowe odgrywają w ich społecznościach. Akcja cieszy się pełnym wsparciem ze strony artystów, którzy tego dnia spotykają się z fanami, organizują kameralne koncerty, przygotowują unikatowe, limitowane wydania płyt oraz promują ideę RSD jako jej ambasadorzy. W ubiegłych latach rolę tą pełnili m. in.: Run the Jewels (2018), St. Vincent (2017), Metallica (2016) czy Dave Grohl (2015). Z kolei Jack White (ambasador RSD z 2013) ogłosił, że na tegoroczny RSD The Raconteurs zamierza wydać specjalny 3-calowy singiel.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.