Newsy

„Record Store Day Warsaw 2018 Sampler" - wyjątkowy winyl na tegoroczne święto sklepów płytowych

Krystian Woźniak
Krystian Woźniak
14.04.2018

Record Store Day Warsaw 2018 Sampler” to 12” płyta winylowa, zawierająca cztery niepublikowane dotąd utwory różnych artystów. Są to: Jetlagz - „Roppongi BoysDj Steez Remix, Karol Aleksander - „Samba bez butów” (EDIT), Mr Krime feat. Paulina Przybysz - „Comparing Boobs” oraz SOTEI - „Styropian”. Album powstał w limitowanym nakładzie i będzie do kupienia podczas Record Store Day Warsaw 21 i 22 kwietnia w Małej Warszawie.

Międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej w Warszawie obchodzić będziemy po raz ósmy. Z tej okazji 21 i 22 kwietnia od godziny 11:00 w Małej Warszawie przy ul. Otwockiej 14 odbędą się największe w Polsce targi muzyczne. Pojawią się tu sklepy płytowe i wytwórnie muzyczne – w sumie ponad 40 wystawców. Gościem specjalnym targów będzie label „On The Corner Records” – wytwórnia muzyczna z Londynu, uznana przez Gillesa Petersona z BBC 6 za „label roku 2017”. On The Corner to również wydawca jazzowego zespołu Collocutor, który wystąpi na Record Store Day Warsaw w niedzielę wieczorem.

Poza targami, w programie wydarzenia znajdują się liczne atrakcje: dj-sety i showcasy, spotkania i panele dyskusyjne, projekcje filmowych dokumentów muzycznych, takich jak „Sonita”, „Patti Smith. Sen życia” czy „Droga do Jah”. Gratką dla fanów winyli ale i miłośników sztuki graficznej będzie wystawa okładek płyt i plakatów Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego. Ci polscy graficy światowej sławy tworzyli okładki m.in. dla: Janis Joplin, Boba Marleya, Judas Priest, The Clash, Arethy Franklin czy Milesa Davisa. W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego o autorach wystawy, pt. „Przyjaciele na 33 obroty” w reżyserii Grzegorza Brzozowicza, a po filmie spotkanie z Rosławem Szaybo.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw będą wieczorne koncerty. W sobotę na największej scenie Małej Warszawy wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz. Po koncercie na afterparty zagrają Dj Kebs i Falcon1.
W niedzielę usłyszymy wspomniany zespół Collocutor - jazzowe objawienie z Londynu, przed którym wystąpi z dj setem Adrian Magrys – współwłaściciel londyńskiej wytwórni Lanquidity Records.

Wstęp na dzienne wydarzenia jest bezpłatny, bilety na wieczorne koncerty do nabycia na www.going.pl i www.goout.pl

Record Store Day Warsaw 2018

21-22 kwietnia

Mała Warszawa, ul. Otwocka 14

Więcej informacji: FB Record Store Day Warsaw 2018

www.recordstoredaywarsaw.pl

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.