Newsy

Reedycja czołowych albumów Big Star od Craft Recordings

Barbara Różańska
Barbara Różańska
04.12.2019
24 stycznia ukażą się dwa unikatowe wznowienia z repertuaru grupy Big Star – „#1 Record” i „Radio City”. Albumy zostaną wydane za pośrednictwem Craft Recordings.

„#1 Record” to pierwszy album studyjny w dorobku Big Star i jedyny z udziałem założyciela formacji, Chrisa Bella. Został wydany w sierpniu 1972 roku przez Ardent Records i był szeroko chwalony przez krytyków za harmonię wokalną oraz kompozycje. Niestety, z powodu złej dystrybucji album sprzedał się w zaledwie 10 000 egzemplarzy.  Niemniej, już rok później członkowie Big Star zaczęli pracę nad kolejnym wydawnictwem, „Radio City”. Wydany na początku 1974 roku album zawiera najsłynniejsze piosenki zespołu takie jak  “September Gurls” czy “Back of a Car” i również otrzymał dobre recenzje co jednak nie przełożyło się na wyniki sprzedaży.

Pomimo braku komercyjnego sukcesu w momencie wydania, „#1 Record” i „Radio City” są uznawane za jedne z ważniejszy tytułów w historii rocka, zarówno przez krytyków jak i muzyków. Big Star ze swoim oryginalnym brzmieniem – z początku inspirowanym Beatlesami, The Rolling Stones czy The Byrds –  stali się ulubieńcami undergroundu oraz prekursorami gatunku power pop.

Wznowienia „#1 Record” oraz „Radio City” ukażą się na 180-gramowym winylu a w pełni analogowy mastering został wykonany przez Jeffa Powella w studiu Take Out Vinyl w Memphis – rodzinnym mieście Big Star. 


BIG STAR - #1 RECORD 

strona A 

 1. Feel
 2. The Ballad Of El Goodo
 3. In The Street
 4. Thirteen
 5. Don’t Lie To Me
 6. The India Song

strona B 

 1. When My Baby’s Beside Me
 2. My Life Is Right
 3. Give Me Another Chance
 4. Try Again
 5. Watch The Sunrise


BIG STAR - RADIO CITY 

strona A 

 1. O, My Soul
 2. Life IS White
 3. Way Out West
 4. What’s Goin Ahn
 5. You Get What You Deserve

strona B 

 1. Mod Lang
 2. Back Of A Car
 3. Daisy Glaze
 4. She’s A Mover
 5. September Gurls
 6. Morpha Too
 7. I’m In Love With A Girl

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.