Newsy

"Hackney Diamonds" - najlepszy album The Rolling Stones od czterech dekad?

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
20.10.2023

"Hackney Diamonds", pierwszy premierowy album The Rolling Stones od 2005 roku, jest w opinii wielu krytyków najlepszym materiałem zespołu od 40 lat. Już dziś każdy z fanów może przekonać się o tym osobiście: od 20 października płyta jest dostępna w sprzedaży.

Album „Hackney Diamonds” zawiera 12 utworów i powstał w wielu lokalizacjach na całym świecie, w tym Henson Recording Studios w Los Angeles, Metropolis Studios w Londynie, Sanctuary Studios w Nassau na Bahamach, Electric Lady Studios w Nowym Jorku oraz The Hit Factory/Germano Studios w Nowym Jorku.

Płyta została nagrana w składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood. Zmarły przed dwoma laty perkusista Charlie Watts pojawia się w dwóch utworach – „Mess It Up” oraz „Live By The Sword”. Na drugim z wymienionych kawałków słychać też dawnego basistę Stonesów, Billa Wymana. „Sweet Sounds of Heaven” to gościnne występy Lady Gagi oraz Steviego Wondera. W „Get Close i „Live By The Sword” usłyszymy Eltona Johna na pianinie, natomiast w „Bite My Head Off” na basie gra Paul McCartney.

„Hackney Diamonds” – tracklista:

1. Angry

2. Get Close

3. Depending On You

4. Bite My Head Off

5. Whole Wide World

6. Dreamy Skies

7. Mess It Up

8. Live By The Sword

9. Driving Me Too Hard

10. Tell Me Straight

11. Sweet Sound Of Heaven

12. Rolling Stone Blues

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.