Newsy

Animations prezentuje concept album "Contemporary Guide to Modern Living"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
17.10.2023

17 października to dzień premiery piątej płyty długogrającej Animations: "Contemporary Guide to Modern Living" to pierwszy concept album w dyskografii jaworzniańskiego zespołu.

"Contemporary Guide to Modern Living" to piąty album progmetalowego zespołu z Jaworzna, wydany po 6 latach od premiery poprzedniego krążka, "Without The Sun". Od tamtej pory w składzie grupy nastąpiły zmiany: od 2018 roku, po opuszczeniu zespołu przez Tomka Konopkę - wieloletniego klawiszowca, Animations funkcjonują jako kwartet. Kuba Galwas w 2017 roku zastąpił na perkusji Pawła Larysza.

Nowa płyta to 8 autorskich kompozycji, które składają się na pierwszy concept album w historii Animations. -Chcieliśmy stworzyć swoisty komentarz obecnego świata. Pisany z perspektywy przedstawicieli pokolenia, które w nastoletnim wieku przeżywało cyfrową rewolucję, która na zawsze zmieniła naszą codzienność. My i internet dojrzewaliśmy wspólnie. Poza tym, nie da się tego ukryć, nie jesteśmy już dzieciakami, które niespełna dwadzieścia lat temu zakładały Animations. Na świat patrzymy zupełnie inaczej - tak zespół wyjaśnia myśl przewodnią płyty.

Okładka albumu to rysunek Maćka Zielińskiego z jego serii Maski. Artysta zaprojektował wcześniej okładki trzech innych albumów zespołu - Animations (2007), Reset Your Soul (2009) oraz Private Ghetto (2013).

Płyta "Contemporary Guide to Modern Living" dostępna jest w limitowanych wersjach CD/Digipack (300 sztuk) i LP/Biały 180 g winyl (100 sztuk), a także we wszystkich serwisach streamingowych.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.