Newsy

Record Store Day Black Friday 2023 - zapowiedzi premier płytowych

Portal Winylowy
Portal Winylowy
04.10.2023

Znamy już szczegóły premier płytowych towarzyszących najbliższej polskiej edycji Record Store Day Black Friday, która odbędzie się 24 listopada. Portal Winylowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Z pewnością zadowoleni będą miłośnicy polskiego rocka. Wśród winylowych premier znalazły się dwa koncerty.

Golden Life, "AQQ Akustycznie"

Golden Life obchodzi jubileusz 35 lat działalności - z tej okazji oddaje do rąk fanów wznowienie jedynego akustycznego albumu w swojej dyskografii, nagranego z udziałem licznych gości: Roberta Gawlińskiego, Titusa, Artura Gadowskiego czy Muńka Staszczyka. Reedycja materiału opublikowanego pierwotnie w 2012 roku znajdzie się na czarnej płycie, w okładce wykończonej lakierowanymi elementami.

happysad, "Inaczej"

Materiał zarejestrowany podczas koncertu happysad w gliwickiej Arenie umożliwia spojrzenie na twórczość zespołu z innej perspektywy: kompozycje zaaranżowane z udziałem sekcji dętej, gitary akustycznej i klawiszy mają bardziej liryczne, kameralne brzmienie w porównaniu ze stylem, do którego przyzwyczajeni są fani grupy. Całość znajdzie się na dwukolorowym, transparentnym winylu w gatefoldzie, opracowanym graficznie przez Tomasza Płonkę. Do płyty dołączony będzie 8-stronicowy booklet, zawierający zdjęcia z ostatniej trasy koncertowej happysad oraz refleksje członków zespołu na temat powstania projektu "Inaczej".

Pełna lista płyt dostępnych w ramach tegorocznego RSD Black Friday dostępna jest na oficjalnej stronie Record Store Day.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.