Newsy

"T" - finałowa odsłona jubileuszowego wydawnictwa Kultu "XLI"

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
02.10.2023

3 października w sprzedaży ukaże się ostania część wielopłytowego wydawnictwa Kultu "XLI", przygotowanego z okazji 41. rocznicy działalności zespołu. Na płycie "T" znajdują się 3 premierowe kompozycje, w tym promujący album singlowy utwór "Na łódce w Oslo".

KULT obchodzi 41-lecie działalności: zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem.

Pierwszą część KULT XLI, czyli album K z boxem, zamówiło niemal pięć tysięcy fanów, a druga i trzecia zanotowały jeszcze lepszy wynik. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza polska złota płyta po 1989 roku uzyskana za sprzedaż wyłącznie nośnika analogowego - winyli. To niezwykłe osiągnięcie na polskim rynku fonograficznym i znak, że wydawnictwa analogowe mają się w naszym kraju lepiej niż świetnie!

We wtorek 3 października rusza sprzedaż części "T", czyli ostatniej odsłony albumu jubileuszowego. Album "T" jest integralną częścią wydawnictwa KULT XLI, ale oczywiście można nabyć go osobno. Do płyty dołączony zostanie także album, w którym znajdą się fotografie z całego okresu działalności zespołu – nadesłane przez fanów.

Część "T", czyli czwarta i ostatnia część specjalnego wydawnictwa jubileuszowego, trafia do sprzedaży 3 października. Tym razem sięgamy po muzykę Kultu z lat ostatnich - z płyty "Wstyd" (2016) zespół wybrał kawałki "Wstyd" i "Madryt", a z "Ostatniej płyty" - "Chcę miłości", "Wiara", "Szok szok disco pop" i "Rafi". Zestaw uzupełniają trzy premierowe utwory, nagrane specjalnie na album "T" - "Grupa paryska", "Najlepsze miejsce na świecie" oraz "Na łódce w Oslo".

Kawałek "Na łódce w Oslo" będzie można usłyszeć już 13 października w YouTube oraz serwisach streamingowych. Będzie to powrót Kultu do mocnego, gitarowego grania, a muzyce towarzyszyć będzie jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika - i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. 

Płytę można zamawiać od 3 października na stronie SP Records.

Jedyny polski portal o płytach winylowych. W sieci już od ponad 10 lat (wcześniej Psychosonda)

Dane kontaktowe

Redakcja Portalu Winylowego
(biuro e-words)
al. Armii Krajowej 220/P03
43-316 Bielsko-Biała

© 2024 Portal Winylowy. All rights reserved.